Sleduj nás

Joshua o prohře s Ruizem: Bohové ho obdařili jedním šťastným úderem, který rozhodl zápas

Joshua o prohře s Ruizem: Bohové ho obdařili jedním šťastným úderem, který rozhodl zápas

Nejprve svého soupeře uznával a nyní se ho snaží před odvetou znejistit. Anthony Joshua se opět jednou poohlédl za svou první porážkou v kariéře, kterou pro něj připravil mexický šampion Andy Ruiz, a prakticky řekl, že všechno bylo jenom dílem náhody. Ta však byla podpořena požehnáním shůry.

Joshua, jenž přišel o své tituly IBF, WBA, WBO a IBO, šel proti Ruizovi na zem rovnou čtyřikrát ze sedmi kol. O ten hlavní zlom se však postaral úder ze třetího kola, během něhož se jeho protivníkovi povedla jedna velmi slušná rána za ucho. Od té doby prý britský bojovník nevěděl o světě.

Když tedy Joshua vystoupil před kamerami Sky Sports, kde byl vyzpovídán, jak k té prohře došlo, měl připravenou jednoduchou odpověď: „Šťastným úderem. Úderem požehnaným shůry.“

„AJ“ následně nabádal, že poté, co byl omámen, se měl Ruiz chopit příležitosti a zakončit ho ještě v třetím, potažmo čtvrtém kole. To ale neudělal.


„Nevím, jaké to je mít otřes mozku, ale rozhodně jsem po souboji netušil, v jakém kole byl ten zápas stopnut. Nyní jsem zcela šokován tím, že to Ruizovi trvalo celá čtyři kola, než mě dokázal ukončit,“ pravil Joshua.

Bývalý šampion z Britských ostrovů teď říká, že pro příště bude chytřejší. On sám také poslal jednou Ruize na podlahu. „Když ho v odvetě pošlu na zem, můžete si být jisti, že už nevstane!“ slibuje.

„Ruize jsem poslal ve třetím kole tvrdě na zem, přesto ještě nebyl ‚dovařený‘. Měl jsem na něm ještě chvíli pracovat, jenže mi můj instinkt řekl, abych ho rychle dokončil… a to byla chyba, protože mě následně trefil, když jsem nebyl připravený. Příště už nebudu tak zbrklý,“ dodával v rozhovoru pro Sky Sports Joshua.Další články