Sleduj nás

Joshua: Fury si pořád vyskakuje, ale s kým on jako boxoval? Měl jednoho dobrého soupeře

Joshua: Fury si pořád vyskakuje, ale s kým on jako boxoval? Měl jednoho dobrého soupeřeFOTO: TOP RANK

Anthony Joshua má už dost rýpání od Tysona Furyho. Zejména, když takový boxer ve své kariéře ještě „nic pořádného nedokázal“.


Gypsy King, v jehož moci je pás těžké váhy federace WBC, se loni v prosinci střetl s veteránem Derekem Chisorou. Od té doby se mu žádný jiný zápas domluvit nepodařilo.

Všichni se těšili na sjednocující bitvu, kterou měl Fury podstoupit s ukrajinským šampionem Oleksadrem Usykem. Po týdnech ohromně vyčerpávajícího jednání ovšem bylo ohlášeno, že se obě strany nedohodnuly na podmínkách smlouvy a z duelu tedy sejde.

Výsledek velice překvapil Anthonyho Joshuu, do kterého Fury často a v pravidelných intervalech verbálně rýpal. Teď ovšem „AJ“ ucítil vhodnou příležitost, jak mu tento úder vrátit.

„Tyson obalamutil celý svět tím, že ho přesvědčill, že to je dobrý boxer, ale pak se pravým výzvám vždy úspěšně vyhýbal. Co on jako ve skutečnosti dokázal?“ ptal se Joshua svých fanoušků na Twitteru.


„Dobře, porazil Klitschka, ale zraněného Klitschka! Kterému navíc nikdy nedal odvetu. Dále porazil koho? Chisoru? Wallina? To snad nejsou skuteční soupeři. Počítám mu jen výhru nad Wilderem, se kterým to však byla velice vyrovnaná bitva,“ nešetřil Joshua svého britského kolegu.

Deník Mirror píše, že se „AJ“ takto rozparádil hlavně proto, aby Furyho donutil jednat. Buďto ho chce vyprovokovat k budoucímu zápasu, anebo k tomu, aby neskládal zbraně a vynutil si souboj s Usykem.

Spekuluje se o tom, že nyní celou situaci do svých rukou přebrali saúdští šejkové, kteří chtějí uspořádat miniturnaj nejlepších těžkých vah v boxu. Aby ten turnaj byl ovšem proveditelný, potřebují souhlas všech čtyř jmen, tedy Furyho, Joshuy, Wildera a Usyka. Proslýchá se pouze to, že své slovo šejkům dali jen Wilder s Joshuou, na zbytek se zatím čeká.Další články