Sleduj nás

Joshua by si neměl vyskakovat, s Ngannouem prohraje i on, myslí si UFC veterán

Joshua by si neměl vyskakovat, s Ngannouem prohraje i on, myslí si UFC veterán FOTO: TOP RANK

Anthony Joshua se chlubí, že by pro něho nějaký Francis Ngannou v boxerském ringu nebyl žádný problém. Jen pokud se ale neplete.

Spousta lidí stále žije v domnění, že byl Tyson Fury ve svém posledním boxerském zápase přemožen. O jeho skalp se přitom postaral debutant Francis Ngannou, který si svým výkonem řekl jak o uznání, tak i pozornost široké veřejnosti.

Nyní je o Francise obecně velký zájem, což potvrdil například promotér Eddie Hearn, který se mu již nenápadně snažil dohodit svého svěřence Anthonyho Joshuu. Ten si dokonce neodpustil několik poznámek ve stylu, že Predátora na rozdíl od svého britského kolegy Furyho hravě rozebere a ukáže mu hlavní rozdíly mezi boxem a MMA. Svým sebevědomím ale zašel pořádně daleko.


„Anthony Joshua si může otevírat ústa, ale ve skutečnosti neví, proti čemu stojí. Ani Tyson Fury to nevěděl. A jak dopadl,“ dostal se ke slovu známý UFC veterán Dan Hardy, jenž vystoupil v pořadu The MMA Hour.

„Chci tím říct, že Francis je neortodoxní boxer, ale ten oheň v sobě má. A má sílu. Pokud si poradil s Tysonem, se kterým je vůbec nejobtížnější boxovat – je urostlý, má skvělou defenzivu, dobře se hýbe – tak jak by si potom asi vedl s takovým Joem Joycem nebo Anthonym Joshuou? Podle mě mnohem lépe, protože jsou menší, vzpřímenější a co je hlavní, tak nemají tak velké srdce jako Tyson,“ poukazoval.


„Tyson se umí zmátořit i z KO a jeho odhodlání z něho dělá opravdu výjimečného soupeře. Opravdu si nejsem jistý, zdali by se Francisovi dokázal postavit i Joshua, kdyby ho poslal k zemi,“ vyhodnotil Hardy.

A kdo ví, třeba tento boj jednou i uvidíme. Ngannou nicméně hovoří o tom, že má-li se vrátit mezi šestnáct provazů, bude s Furym usilovat o odvetu. A to je mimochodem věc, se kterou očividně souhlasí i jeho soupeř, který by rád napravil svůj nevýrazný výkon z prvního zápasu.


Další články