Sleduj nás

José Aldo si chystá pro fanoušky překvapení, které zahrnuje i legendárního Mayweathera

José Aldo si chystá pro fanoušky překvapení, které zahrnuje i legendárního MayweatheraFoto: DAZN

Co si José Aldo odbyl svůj boxerský debut, dostal chuť na větší kořist. Údajně stojíme u zrodu jednoho z největších zápasů příštího roku.

„Scarface“ se s UFC a MMA obecně rozloučil v srpnu minulého roku, když na body prohrál souboj s Merabem Dvalishvilim. Po této ztrátě usoudil, že na smíšená bojová umění již nemá, a tak se přesunul do boxerského odvětví.

Hned první zápas Josému vyšel na jedničku. Na bojové akci v Riu de Janeiru vybodoval Emmanuela Zambranu, načež si řekl o Jeremyho Stephense a následně Estebana Espinolu. A protože je José na své dosavadní pouti stále neporažen, nebojí se jít ještě výše.


„Přál jsem si, aby mi promotéři sehnali nějaké velké a divácky atraktivní jméno. Chvíli to trvalo, až pak náhle můj management oslovil Floyda Mayweathera. Sám jsem to nečekal, ale jednání se až překvapivě dobře dala do pohybu a nyní bychom mohli dojít k něčemu hodně velkému,“ přiznal sedmatřicetiletý Aldo serveru MMA Fighting.

„Floyd s bitvou souhlasí, stejně tak jsem souhlasil i já. Nyní pouze čekáme, až promotéři doladí detaily. No a samozřejmě si musí Floyd nejdříve odbýt svůj zápas s Gottim. Pak se můžeme zaměřit sami na sebe. A vůbec mi nezáleží na tom, zdali půjde o exhibici nebo ne. Tak či tak, já na žádné exhibice stejně nehraju, vždy jdu naplno,“ řekl.


Floyd Mayweather je i ve svých šestačtyřiceti letech stále aktivní, pouze se už nesoustředí na profesionální zápasy, nýbrž jen na exhibice. Jedna taková ho bude čekat příští rok v únoru, kdy se dočká odvety s Johnem Gottim.

I navzdory této domluvené boxerské slavnosti však už teď Floyd jedná o dalších příležitostech, jako může být například ta s UFC veteránem Josém Aldem. Jedinou podmínkou je, aby vždy dostal tučný šek. A v současné chvíli to vypadá, že by se něco mohlo domluvit na léto 2024.


Další články