Sleduj nás

Jones: V pátém kole jsem ukázal, jaký je rozdíl mezi šampionem a vyzyvatelem

Jones: V pátém kole jsem ukázal, jaký je rozdíl mezi šampionem a vyzyvatelem

Rekordní šampion Jon „Bones“ Jones se skrze časné nedělní ráno úspěšně prodral přes dalšího soupeře, jehož skalpem si do kolonky úspěchů připsal již 26. profesionální MMA výhru (14. v rámci titulových obhajob). Výsledek by se ovšem dal označit za sporný, a právě proto se doposud neohrožený mistr z divize polotěžké váhy rozhodl bránit.

„Je pravda, že jsem si nebyl jistý tím, jestli vyhrávám, ale zaručeně jsem si byl jistý tím, že nehodlám zpomalit nebo se dokonce vzdát. Greg Jackson (trenér) mi však po čtvrtém kole řekl: ‚Jone, pokud si přeješ vyhrát, tak nejspíš budeš muset ovládnout páté kolo.‘ A mé srdce šampiona odpovědělo: ‚Jasně, žádný problém, trenére. Mohu to pro tebe udělat. Vložím do toho naprosto všechno.‘ A to jsem také udělal,“ vysvětloval Jones, co předcházelo nástupu do pátého kola, které se z bodového hlediska ukázalo jako naprosto klíčové.


„Myslím si, že jsem v posledních pěti minutách ukázal, jaký je rozdíl mezi šampionem a mimořádným vyzyvatelem. Reyes disponoval mnoha kvalitami, aby mě mohl zastavit, jenže když nadešel čas, aby se prezentoval jako šampion, tak selhal. Byl to těsný zápas, ale on v něm prohrál. Můžeme se spolu utkat klidně tisíckrát, ale když přijde čas na činy, tak věřím, že díky této vlastnosti šampiona nad ním budu mít vždy navrch,“ prohlásil dvaatřicetiletý král hmotnostní kategorie do 93 kg.

Kdyby to bylo nutné, je ochotný svá slova opět předvést v akci a s Reyesem si dá odvetu. „Je mou povinností přijímat ty nejtěžší výzvy, to je přeci úděl šampiona. Dvakrát jsem bojoval s Danielem Cormierem, dvakrát jsem bojoval s Alexanderem Gustafssonem a ani v jednom případě jsem neměl potíže podepsat smlouvu. Pokud si lidé přejí, abych se znovu utkal s Dominickem Reyesem, nechť to Dana White naplánuje a já to opět podepíšu, nebudu s tím mít problém,“ uzavřel Jones.   Další články