Sleduj nás

Jon Jones ukázal na pět nejlepších bojovníků všech dob. Překvapivě nechybí Khabib Nurmagomedov

Jon Jones ukázal na pět nejlepších bojovníků všech dob. Překvapivě nechybí Khabib NurmagomedovFOTO: UFC

Jon Jones nikdy nebyl nějakým velkým fanouškem Khabiba a často zpochybňoval, jak si takový člověk zaslouží být králem pound for pound žebříčku. On sám ho ale nakonec zařadil do seznamu pěti nejlepších bojovníků všech dob. 

Legendární Bones se ještě jednou vrátí do boje, aby potvrdil svůj status v rámci historických MMA tabulek. Pokud se mu podaří přemoct Stipeho Miocice, tedy nejlepší těžkou váhu světa, již nikdo by o jeho dominanci a úspěších neměl pochybovat. 

V této souvislosti se nabízí otázka, kdo že to jsou ti nejlepší MMA bojovníci všech dob? Jon Jones se o tom důkladněji rozpovídal pro RMC Sports. 


„Na prvním místě jsem já. Myslím si, že s tím, co jsem dokázal, si to místo naprosto zasloužím. Ovládl jsem dvě hmotnostní divize a několikrát svůj pás obhájil. Dokázal jsem něco, co nezvládl nikdo přede mnou. 

Na druhé místo řadím Andersona Silvu už jen proto, co za své aktivní kariéry dokázal. Na třetí místo Georgese St.Pierra, velterového krále a jednoho z nejkomplexnějších zápasníků široko daleko. 


Na čtvrté místo Khabiba Nurmagomedova, na kterého jsem byl sice občas protivný, ale nikdy jsem s ním neměl žádné velké spory. V té lehké váze byl naprosto dominantní a neměl v ní konkurenci. A na závěr musím říct Josého Alda, který je jednou z nejlepších pérových vah všech dob,“ uvedl Jon Jones celou pětici. 

Celkový žebříček, kdo je tím absolutně nejlepším bojovníkem, je častokrát sestaven na základě individuálního cítění. Jones je všeobecně mezi širokou veřejností nejčastěji označován za naprostého krále, ovšem tací mu nedokáží odpustit tu dopingovou minulost, která se nedatuje pouze k jednomu případu.

Dle nové studie USADY se však Jones hájí tím, že to, co mu kdysi bylo nalezeno v těle, se rovná špetce soli vhozené do plaveckého bazénu a že by z takového množství v žádném případě nemohl nijak profitovat. To měl být údajně také ten důvod, proč USADA takové zanedbatelné množství dle nových pravidel povolila.Další články