Sleduj nás

Jon Jones: McGregor mě inspiroval stát se nejlepším, na Khabiba ale nemá

Jon Jones: McGregor mě inspiroval stát se nejlepším, na Khabiba ale nemá
Jeden z velkých comebacků by se měl uskutečnit co nevidět. A tentokrát nemluvíme o rodákovi z irského Dublinu Conoru McGregorovi, jenž se během UFC 229 vrací na místo činu, nýbrž o newyorkském výtržníkovi Jonu Jonesovi, který jasně prokazuje podobně vysoké ambice stát se nejlepším UFC zápasníkem všech dob.

Bývalý šampion v polotěžké váze byl podle všeho očištěn z braní zakázaných látek, jež mu byly nalezeny v těle a kvůli nimž se od července roku 2017 na bojišti neobjevil. Nyní se čeká na jeho proslulý comeback, neboť je „Bones“ předurčen k velikým věcem.

„Abych řekl pravdu, Conor je tím mužem, který mě inspiroval jít za vyššími cíli. Člověk by se měl dívat dopředu, o což se já také snažím, a přijímat stále vyšší výzvy. Čím větší je výzva, tím vyšší je potom odměna,“ vysvětluje.

NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!


„Přesně tohle je i cesta, jakou jsem se rozhodl jít. Chci začít novou kapitolu svého příběhu a chci porážet jenom ty nejlepší,“ doplňuje.

Jon Bones Jones má na svém kontě 22 výher a pouze jednu porážku. Ta mu byla přidělena v prosinci roku 2009, když se během zápasu s Mattem Hamillem dopustil prohřešku za nedovolené údery lokty na soupeře ležícího na zemi. Po tomto počinu byla následně výhra přidělena jeho soupeři.


Pokud jde o jeho další protivníky, je nutné dodat, že pod jeho podpisem jsou skalpy několika zvučných UFC účastníků, mezi nimiž lze uvést například současného šampiona v polotěžké váze Daniela Cormiera. Právě s ním měřil Jones síly již dvakrát a v obou případech byl úspěšný. Druhý duel, jehož čas konání jsme uvedli o něco výše, byl následně ale odebrán z jeho seznamu úspěchů, jelikož mu při drogovém testu byly následně v těle nalezeny zakázané látky.

jon jones reyes

Jonesovi trvalo celý dlouhý rok, než mohl být ze všech potíží očištěn a nyní je konečně připraven vrátit se zpátky na scénu. Jak nám prozradil jeho trenér, jedenatřicetiletý ranař z New Yorku celou dobu nelítostně pracoval na své kondici, při níž se zaměřil hlavně na techniku úderů. Ty jsou mimo jiné velice smrtící, o čemž se jeho protivníci budou moct již brzy přesvědčit na vlastní kůži sami.


Aby tomu nebylo málo, ve světě bojového umění se pomalu nemluví o ničem jiném než o duelu Khabiba s Conorem a na tuto otázku byl tázán i sám Jon. Jaký je tedy jeho názor na blížící se souboj dvou velikánů v lehké váze?

„Myslím si, že Conor je dobrý, ale pokud jde o wrestling, nechytá se na úroveň jako má Khabib. On sice není tak dobrý boxer, ale zase očekávám, že několikrát dostane Conora na zem, kde bude mít jasně navrch. Pokud jde o wrestling, je to pro mě naprostý mistr,“ přiznává.

„Jediné, čemu nerozumím, je to, proč se nezaměří (Khabib) na nějaké jiu-jitsu. Když ví, jak povalit soupeře na zem, tak proč se ještě nenaučí techniku, jak je dodělat. Teprve potom bych věřil tomu, že by byl nezastavitelný,“ uzavřel.

Další články