Sleduj nás

Jon Jones již zná soudní verdikt. Půjde do vězení?

Jon Jones již zná soudní verdikt. Půjde do vězení?

Hříšník Jon Jones již ví, jaké následky si ponese za svůj prohřešek, kterého se dopustil minulý týden v nočních hodinách v Novém Mexiku.

Policie z města Albuquerque dostala chvíli po středeční půlnoci signál, že je z jedné čtvrti slyšet střelba. Po příjezdu na místo byl nalezen Jon Jones, jak sedí v nastartovaném voze. Vzhledem k tomu, že měl šampion polotěžké váhy už dost vypito, znamenalo jenom tohle velký průšvih. Při prohlídce auta byla ale navíc nalezena i střelná zbraň.

Aktuální jednička mužského pound-for-pound žebříčku byla obviněna z jízdy pod vlivem alkoholu i nedbalého použití střelné zbraně, za což jí hrozilo, že půjde do vězení. Nakonec se jí i kvůli současně probíhající koronavirové krizi podařilo vyjednat „mírnější“ podmínky.

Jones u soudu

Jon Jones se po dobrovolném přiznání domluvil na následujícím trestu: Příští čtyři dny nebude smět opustit prostory svého domova (k čemuž může být využito i elektronické sledovací zařízení), pak bude muset zaplatit pokutu 500 dolarů, vykonat 48 hodin veřejně prospěšných prací a účastnit se devadesátidenního programu ambulantní protidrogové léčby.


„Jones převzal zodpovědnost za své činy hned v samotném začátku případu a stát mu pak nařídil roční probační dohled,“ sdělil veřejnosti šampionův manažer Abe Kawa s tím, že pokud by dvaatřicetiletý bojovník v rámci ročního dohledu porušil zákony znovu či nesplnil podmínky trestu, šel by do vězení.


Další články