Sleduj nás

Joe Rogan: Tony Ferguson je nejlepší zápasník lehké váhy. Každého soupeře naprosto zmrzačí!

Joe Rogan: Tony Ferguson je nejlepší zápasník lehké váhy. Každého soupeře naprosto zmrzačí!

Kdekdo by si řekl, že je nejlepším zápasníkem lehké váhy právě její nezpochybnitelný šampion Khabib Nurmagomedov (27-0-0, 11-0-0 v UFC), ale tak to není minimálně v očích dlouhodobého komentátora Joeho Rogana. Ten je doslova ohromen tím, co předvádí Tony Ferguson.

Dnes již pětatřicetiletý americký rodák je držitelem aktuálně nejdelší vítězné šňůry, kterou kdo v UFC má. „El Cucuy“ Ferguson vyhrál 12 po sobě jdoucích zápasů, jeho soupeři přitom pokaždé skončili se zakrváceným obličejem.

„Jsem ohromen, opravdu ohromen. Tony je zvíře, které zkrátka nic neunaví, žene se furt dopředu. Podle mého je to nejlepší chlápek v divizi. Všechny soupeře naprosto zmrzačí! V duelu s Cowboyem (Donald Cerrone) vypadal, jako kdyby měl ve svých rukavicích jehly. Cowboyova tvář byla celá od krve! Na druhé straně Tony vyvázl bez jediného škrábnutí!“ žasl Rogan ve své show.


„Zatím jsem neviděl nikoho, kdo by jeho tempu dokázal vzdorovat. Je to skoro až neskutečné, protože na vás neustále tlačí a zároveň je neustále v pohybu. Abyste ho zastavili, musíte ho trefit, ale komu se něco takového podaří? Dobře, Pettisovi se to podařilo, jenže Tony věděl, jak se z toho dostat, a došel si pro vítězství,“ nemohl si Tonyho přínos vynachválit.


Jak rozlousknout tuto hádanku, kdo je nejlepší? Nejlépe tak, kdyby se proti sobě postavili dva zápasníci s aktuálně nejdelší vítěznou sérií. Khabib Nurmagomedov vs. Tony Ferguson je ovšem příběhem, který byl už 4x blízko svému rozuzlení, ani jednou však k němu nedošlo. Tento prokletý zápas má smůlu při své realizaci, až se šéf UFC jednoho dne naštval a řekl, že s pokusy o jeho plánování končí. Blízká budoucnost mu však možná opět nedá jinou možnost. Otázka ale je: Dočkáme se vůbec?


Další články