Sleduj nás

Jirkovi nejde o slávu, vydává se cestou pravého samuraje, zní z týmu Procházky

Jirkovi nejde o slávu, vydává se cestou pravého samuraje, zní z týmu Procházky

Jiří „Denisa“ Procházka oplatil porážku svému starému přemožiteli a stal se novým králem divize polotěžké váhy Rizinu. Co nyní přinese jeho budoucnost?  

Procházka si svým zápasem s americkým protějškem Muhammedem „King Mo“ Lawalem prodloužil bilanci na osm vítězných soubojů v řadě. Tento úctyhodný rekord volá jen po té nejzvučnější pozornosti, mezi níž samozřejmě nechybí ani „skauti“ z UFC. Jak Jiří nedávno prozradil, nabídku do této společnosti k přestupu už měl, ale odmítl ji hlavně kvůli tomu, aby mohl i nadále rozvíjet své schopnosti v Rizinu, kde pro něj titul v polotěžké váze představoval další metu, na níž si chtěl sáhnout.


„Jestli se Jirka vydá do UFC?“ dostával se ke slovu Jiří Stabla, marketingový poradce Procházky. „Pokaždé, když mu tuto otázku položím, tak mi odpoví, že neví, co ho čeká. Chce být nejlepším zápasníkem ve své váze a zároveň se chce neustále zlepšovat jak po té fyzické, tak po té psychické stránce. Jirka své zápasy nebere jen jako možnost se nechat proslavit, on ctí morální kodex bushido, který uznávali praví samurajové,“ doplňoval.

*Bushido je jakýsi morální kodex neboli základní pravidla chování, která byla určena pro vládnoucí třídu samurajů a šechty. V překladu má tento termín význam „cesta válečníka“.


Výhra nad King Mo Lawalem se stala přelomová. Díky Jirkově statečnému výkonu se ve světě bojových umění opět o něco proslavila Česká republika. „Je to skvělý, naprosto skvělý pocit!“ radoval se Procházka chvíli po zápase. „Poslední tři roky jsem měl tu prohru pořád v hlavě, a proto jsem rád, že to byl opět on, kdo mi byl nyní soupeřem. Za ty roky od našeho posledního střetu jsem se dost posunul a v odvetě jsem to mohl jenom dokázat. Rád bych obhajoval pás, pokračoval v sebezdokonalování a konečně taky poznal Japonsko!“ dodával nadšený český bojovník, jenž nám tím vesměs prozradil své další plány.


Další články