Sleduj nás

Jiří Procházka tipuje titulový duel Pereira vs. Hill. Přiklání se k předání mistrovského žezla

Jiří Procházka tipuje titulový duel Pereira vs. Hill. Přiklání se k předání mistrovského žezlaFOTO: UFC

Pokud bude Jamahal Hill chytrý, měl by znovu usednout na trůn divize polotěžké váhy UFC.

Predikovat něco je obtížné, zejména pak v MMA, přesto se můžeme řídit některými nespornými fakty. Ta jsou taková, že ačkoliv je Alex Pereira šampionem, tak má do komplexního zápasníka stále poměrně daleko. To mimo jiné vycítil i český samuraj Jiří Procházka, který se v době svého duelu s Alexem uchýlil k wrestlingu.

Ještě o něco lépe, co se boje na zemi týče, na tom je vracející se bývalý šampion Jamahal Hill, jehož předností si je Jirka také moc dobře vědom. Když tedy byl během svého interview pro server sportskeeda tázán, jak dopadne v rámci polotěžké váhy titulový duel, odpověděl následovně: „Pravda je skutečně taková, že Jamahal na své straně má více zbraní, kterými může Alexe ohrozit… Nicméně uvidíme (jak to dopadne), nechť vyhraje ten lepší.“


Jamahal Hill s Alexem Pereirou mají tu čest, že byli jmenováni do čela našlapaného jubilejního turnaje UFC 300, který se uskuteční 13. dubna v lasvegaské T-Mobile Areně. Jiří Procházka se na téže akci střetne s Aleksandarem Rakičem, se kterým se kvůli hvězdnému obsazení bohužel nevešel na hlavní kartu, nýbrž pouze na prelims. I ta ovšem bude vysílána na stanici Nova Sport.

Procházka živí naději, že by v případě výhry nad Rakičem mohl opět zabojovat o mistrovský opasek. Toto sebevědomí bere ze skutečnosti, že se UFC ptalo Pereiry, zdali nechce s Procházkou okamžitou odvetu, brazilský šampion ji odmítl.


Do titulového pořadníku by nicméně měl promluvit ještě dagestánský bojovník Magomed Ankalaev, který v UFC tahá dvanáctizápasovou sérii bez porážky a velice jej štve, že bývá z titulové konverzace vyčleněn.


Další články