Sleduj nás

Jiří Procházka se poohlíží za svou výhrou nad Volkanem Oezdemirem a přemítá, co bude dál

Jiří Procházka se poohlíží za svou výhrou nad Volkanem Oezdemirem a přemítá, co bude dál

V jednu chvíli to nevypadalo vůbec dobře, ale nakonec si Jiří „Denisa“ Procházka (27-3-1) dokázal najít cestičku k vítězství, jímž potěšil nejen sebe, ale i všechny své fanoušky.

„Bylo to divoký, příliš divoký. S tím výkonem nejsem zrovna spokojený, protože jsem schytal spoustu úderů na hlavu,“ řekl Procházka během pozápasového rozhovoru, kde se snažil upozornit na to, co musí do příště zlepšit, má-li se utkat dokonce ještě s někým lepším, než byl Volkan Oezdemir (17-5), jemuž v žebříčku polotěžké váhy patřilo sedmé místo.

„Tak trochu cítím tlak, protože se jednalo o můj debut, a navíc mě v Česku podporuje opravdu hodně lidí a já jim chci nabídnout dobrou show,“ vysvětloval svou počáteční nervozitu.


prochazka_oezdemir

Oezdemir předvedl v prvním kole mazácký výkon, s nímž dokázal nacházet skulinky v Jirkově obraně. Jedna rána dokonce vypadala, že bude ukončovací, český samuraj se po ní musel dát na ústup, nakonec se však vzpamatoval.


Bylo to opravdu tak moc nebezpečné, jak to vypadalo? „Volkan mě trefil a já byl na chvíli jako opitý, ale na momenty jako tento jsem připravený. Proto jsem tady,“ podotýkal.

Druhé kolo netrvalo ani minutu, ale ihned po nástupu bylo na Jirkovi vidět sebevědomí. Nejprve přišel dobře mířený high kick a pak smrtelná kombinace předního direktu se zadním hákem a bojovník, který ustál všechna tři kola s Domincikem Reyesem či Aleksandarem Rakicem, se náhle odebral do říše snů.

prochazka_oezdemir_ufc


Co bude dál? „Na tom teď nezáleží. Kohokoliv přede mě UFC postaví, s tím budu bojovat. Respektuji všechny soupeře v mé divizi, já budu chtít ukázat své schopnosti a předvést dobrý výkon,“ pravil Procházka, jehož hlavním cílem zůstává titul polotěžké váhy. Kdy se k němu však dostane, na tom prý nezáleží, je připravený si pro něj dojít krok po kroku.

A kdo by mohl být Jirkův další soupeř? Pokud půjdeme v tabulce nahoru, volní jsou jenom Corey Anderson a Dominick Reyes s Janem Blachowiczem (a šampion Jon Jones ovšem). Na Anthonyho Smithe čeká duel s Alexandarem Rakicem a Thiago Santos se během svého návratu střetne s Gloverem Teixeirou. Je ale možné, že si Denisa teď bude chtít na nějaký čas odpočinout, tím pádem by mohl dostat i některého z těchto zatím obsazených protivníků. 


Další články