Sleduj nás

Jiří Procházka se dočkal oficiální bojové výzvy. Pochutnat si na něm hodlá švédský Vlk

Jiří Procházka se dočkal oficiální bojové výzvy. Pochutnat si na něm hodlá švédský Vlk FOTO: UFC

Khamzat Chimaev se dožaduje vyřešení osobních sporů, které s Jiřím Procházkou má, v nitru klece. Českému soupeři slibuje nelidská muka.

Několik posledních dní nás na internetu bavil příběh mezi Jiřím Procházkou a Khamzatem Chimaevem. Zatímco zástupce českých barev mluvil o svém kolegovi z bojové branže převážně s úctou a pokorou, jeho švédský protějšek se kolikrát nebál pořádně přiostřit.

Máme-li si udělat kraťoučký souhrn, můžeme říct, že se Khamzat považuje za lepšího borce a Jirku div naopak neřadí až ke dnu společnosti. V pořadu The MMA Hour například prohlásil, že by Procházkovi v regulérním boji nedal žádnou šanci, tak jako mu nedal žádnou šanci již při společném sparingu, který tato dvojice před třemi až čtyřmi lety měla.

„Mám záznamy, kterými mohu dokázat, jak jsem si s Jirkou vytřel zadek. I tak je ale nezveřejním, protože ho nechci zostudit. Řeknu však, že zejména v jeho případě se divím, jak se takový člověk mohl dostat až k pásu šampiona UFC. Vůbec to totiž nedává logiku, však jsem kvalitou mnohem výše jak on,“ uváděl Chimaev.

„Kdo ví, možná je polotěžká váha plna samých špatných a nekvalitních bojovníků, ale zejména u Procházky nechápu, jak se mohl stát až šampionem. Co jsem poznal na vlastní kůži, tak i když v postoji není vyloženě špatný, tak na té zemi hodně strádá. Nacházím spoustu způsobů, jak ho můžu porazit, zato on by proti mně měl jenom jeden – šťastný úder,“ přitápěl pod kotlem.


Možné východisko? Vzájemný zápas!

Ačkoliv Jirka touží po opětovném získání titulu šampiona, tento příběh se zdá být daleko větší a divácky atraktivnější. Proto bychom se nemohli divit, kdyby nad jeho realizací i sám Dana White začal přemýšlet. Zejména nyní, když Khamzat Jiřího oficiálně vyzval.

„Utkejme se ve Švédsku!“ psal Chimaev ve stories na svých sociálních sítích. „Uvidíme se brzy. Červen nebo červenec. Dano White, zařiď to!“ zněl jeho požadavek.

Semínko války tedy bylo zaseto a my jen můžeme čekat, co z něho vyklíčí. Samozřejmě se bude vše odvíjet od Procházkova zranění a toho, co mu řekne doktor. Prozatím však léčba probíhá nadmíru dobře a čistě teoreticky by český samuraj i ten červenec mohl stihnout.


Reálnější řešení

Danou výzvu musíme brát přeci jen poněkud s rezervou. Chimaev má v povaze do všech okolo sebe kopat a vysmívat se jim, ale faktem je, že nyní mu začal ramadán a během něho trénovat nebude. A jak k tomu odhalil Dana White, Khamzata bude očekávat spíše ve střední váze.

Potenciální soupeř? V této spojitosti určitě Paulo Costa, který se o tom rozpovídal v nedávném rozhovoru.


Další články