Sleduj nás

Jiří Procházka, nebo Jamahal Hill? Bývalý šampion Cormier má konečně jasno!

Jiří Procházka, nebo Jamahal Hill? Bývalý šampion Cormier má konečně jasno! FOTO: UFC

Kdo by ovládl bitvu Jiří Procházka vs. Jamahal Hill? Bývalý šampion dvou divizí Daniel Cormier v tom má zcela jasno.

Jiří Procházka je úchvatný bojovník a „DC“ ho mnohokrát v minulosti i díky jeho atraktivnímu bojovému stylu chválil, ale pokud došla řeč na porovnávání kvality s Jamahalem Hillem, musel i sám Cormier jít s kůží na trh a přiznal, že by českému samurajovi příliš šancí nedával.

„Povím vám to na základě mých osobních zkušeností, které s Jamahalem mám. Strávil jsem s ním nějaký čas v Brazílii a viděl jsem, co je tento člověk zač. Má v sobě takový vnitřní klid, dokáže čelit nepřízni osudu a dokáže se popasovat se slávou. Ví, že je na šampiona vždy vytvářen velký tlak, ale on se s ním umí vypořádat… To je něco, co já jsem osobně snad ještě nikdy neviděl,“ rozpovídal se Cormier.


„Nevím, jestli bych v polotěžké váze mohl momentálně favorizovat jiného bojovníka, než je právě Hill. Všichni potenciální vyzývatelé by měli zpozornit, protože Jamahal má obrovské sebevědomí, které si posledním hodně dominantním výkonem nad Gloverem Teixeirou ještě zvedl… Pokud takhle hravě smetl bývalého šampiona Teixeiru, tak dokáže čelit a porazit naprosto všechny, tím jsem si jistý,“ vyhodnotil Cormier ve svém podcastu na Youtube.

Ještě několik měsíců a dost možná si Cormierova slova budeme moct ověřit v praxi. Pokud se Jiří Procházka stihne nejpozději do srpna vrátit do klece, bude jeho soupeřem právě Hill. Pokud by se Jirkova absence protáhla, bude muset nový šampion polotěžké divize čelit jinému vyzývateli.Další články