Sleduj nás

Jiří Procházka: Je mi jedno, kde na kartě UFC 300 budu! Jde jen o čistý boj bez ega a škatulek

Jiří Procházka: Je mi jedno, kde na kartě UFC 300 budu! Jde jen o čistý boj bez ega a škatulekFOTO: UFC

Největší turnaj letošního roku bude mít díky českému samuraji pro domácí fanoušky speciální náboj. Kdykoliv vstoupí Jiří Procházka do klece, dějí se věci, o kterých si scéna povídá dlouhé měsíce a roky. Jisté je, že i tentokrát se bude psát historie tuzemského MMA.

Do zápasu, který zásadně ovlivní dění v polotěžké váze, zbývají pouhé tři týdny. Borci v přípravě ladí poslední detaily a začínají se pomalu soustředit na splnění váhy. To nejdůležitější je samozřejmě zůstat zdravý. Novinka, kterou v posledním týdnu řešila celosvětová média, byl přesun souboje Procházka vs. Rakič na prelims. Jiří nad touto banalitou mávl rukou a dál se soustředí na eliminaci nebezpečného Rakušana.

„Jsem rád, že se vlajka České republiky objeví na jubilejním UFC 300, jako symbol bojového ducha naší země. Jdu si pro vítězství a je mi jedno, zda to bude hlavní zápas, nebo první na kartě. Celý svět čeká, až si to s Alexanderem rozdáme a uzavřeme tuhle naši kapitolu. Na to se diváci můžou těšit a žádná pozice na kartě to neovlivní. Jen čistý boj, já a Alexander, bez ega a škatulek,“ prohlásil Jiří pro svůj BJP kanál.


Procházka jako pravý samuraj žije přítomným okamžikem. Jeho mysl je stoprocentně koncentrována na blížící se boj. I když mu zbývá ještě spousta let na vrcholu svých sil, kdy bude pilovat své mistrovství a ničit soupeře, je zajímavé si poslechnout, kde se vidí po konci své kariéry.


„Za patnáct let chci mít svůj BJP Institut, kde se budeme starat o zápasníky, atlety a lidi, kteří chtějí ovládnout své tělo. Nejen po stránce boje, ale také po stránce fyzické, mentální a duševní. Budu se tomu věnovat naplno, ať tito atleti mají veškerý servis,“ prozradil Procházka své dlouhodobé plány během pořadu na TV Nova. Jiří se již dlouhodobě angažuje v charitativní činnosti díky své nadaci BJP Foundation. Institut se tedy zdá jako logické pokračování již vytyčeného směru.


Další články