Sleduj nás

Jiří Procházka: Clash of the Stars naprosto dehonestuje všechny opravdové MMA zápasníky!

Jiří Procházka: Clash of the Stars naprosto dehonestuje všechny opravdové MMA zápasníky!FOTO: UFC

Válečník, který se narodil do špatné doby. Český samuraj se řídí striktním kodexem, který se absolutně neztotožňuje s lacinou komedií a sázkou na trapnost. Pokud se tento svátek bizáru navíc odehrává v kleci, bere to Jiří jako čiré opovrhování jeho milovaným sportem.

Organizace Clash of the Stars má za sebou již sedm turnajů a její popularita stále roste. Nejpozději do roka se tak zřejmě dočkáme chvíle, kdy se svátek bizáru přesune do pražské O2 areny. Ta je stále brána jako absolutní měřítko úspěchu, protože ten, kdo vyprodá halu ve Vysočanech, tak vystoupal v žebříčku popularity na vrchol.

Módní vlna zájmu o zápasy celebrit ovšem totálně minula nejlepšího českého MMA zápasníka Jiřího Procházku. Bývalý šampion UFC se nebojí jít svým názorem proti proudu, a tak se do Clash of the Stars pustil poměrně zostra.

„Už jsem se k tomu nejednou vyjadřoval. Myslím si, že to naprosto dehonestuje sportovní výkon pravých sportovců v kleci. Je to spíš ostuda, ale věřím tomu, že do budoucna to najde nějakou cestu se sportovním duchem. Lidi, a především organizátoři, by si měli uvědomit, že nechceme mít národ lidí, kteří sledují odpad a bahno, ale chceme mít národ, který sleduje kvalitu. Kvalita sleduje kvalitu. Chceme být lepší, chceme být silnější,“ prohlásil Procházka v rozhovoru, který poskytl eXtra.cz.

Jiří není se svým názorem osamocen. Clash si v poslední době vyslechl kritiku i od dalších předních bijců. Šampion Oktagonu ve střední váze Patrik Kincl dokonce celou organizaci obvinil z rasismu, protože se mu nelíbí, jak se nakládá s romskými spoluobčany.


„Už se na to nekoukám. Stalo se tam několik věcí, se kterými nejsem OK. S Le Sym jsem se bavil, takže vím, že to tak nemyslí, ale na mě to působí hodně rasisticky. Vyberou se tam postavičky těch cikánů, které posílají na popravu. Dělají si z nich s celým národem srandu,“ vyslovil Patrik vážné obvinění v rozhovoru pro The King´s Show.


Další články