Sleduj nás

Jiří Procházka: Budu se rvát chytřeji, použiju víc strategie a i nové metody v tréninku

Jiří Procházka: Budu se rvát chytřeji, použiju víc strategie a i nové metody v tréninkuFOTO: UFC

Návrat na vrchol polotěžké divize a poté ideálně vystoupat až do pozice bojovníka, který bude jedničkou bez rozdílu vah. Jiří Procházka se svým talentem a léty vypilovanými bojovými schopnostmi před sebe prostě nemůže klást menší cíle. 


Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.

Nyní se v UFC Performance Institute v Las Vegas věnuje rehabilitaci operovaného ramene a podle všech zpráv jde zatím tento proces na jedničku.

Všichni máme v paměti památnou bitvu s Gloverem Teixeirou, kde se osud zápasu přeléval ze strany na stranu a rozhodla Jirkova submise pár desítek vteřin před koncem. 


Český Samuraj již po zápase nesdílel všeobecné nadšení a prohlásil, že si je dobře vědom mnoha chyb ve svém výkonu. Ve stínu zisku titulu tyto slova trochu zanikla, ale Jiří se k nim vrátil i nyní, kdy je dost času zapracovat na drobné úpravě bojového projevu.

“Do zápasu s Gloverem jsem pořádně nemonitoroval své výkony, srdeční frekvenci, různé metabolické věci, spalování. Teprve teď jsem se odpíchl od toho, že tělo, ten lidský nástroj, začnu používat chytřeji. Rvát se budeme pořád dál, budeme držet disciplínu a všechny ostatní věci, ale chytřeji. A to se vším! S užitím strategie v boji, se všemi pohyby, které v kleci učiním,“ prohlásil v nejnovějším rozhovoru s Michalem Hubníkem pro server Aktin. 


Na odvetu se zkušeným Brazilcem již nedojde, ale nový šampion polotěžké divize Jamahal Hill představuje také zajímavou výzvu. Glovera dokázal během pěti kol totálně rozebrat a rozhodně si věří i na českého borce. 

Jiří je ovšem na válečné stezce, která má jasný průběh. Rehabilitace, trénink a návrat na vrchol potravního žebříčku ve váze do třiadevadesáti kilogramů. Ke splnění výše vytyčeného mají pomoci i nově objevené znalosti o sobě samém. 

“Pořád dokola jsem hlásil, že chci nejrychlejší cestou k titulu UFC, jako kdybych to chtěl mít hotové a mít už pokoj. To nebyla ta nejlepší cesta. V našem oboru je důležité být absolutní predátor. Kde je ten další klíč k tomu být ještě lepší? Mě nenapadlo, že to může být třeba odpočinek, rozjímání, sjednocení se sebou samým,” ukázal Procházka opět svoji přemýšlivou stránku.


Zdá se, že momentální držitel opasku Hill se má na co těšit. Pokud Jiří dokáže svoji divokost lépe kontrolovat, stane se z něj o level lepší bojovník. Rameno již získalo zpátky svoji hybnost, a tak je boj o titul zhruba koncem léta poměrně reálnou vyhlídkou. 
 


Další články