Sleduj nás

Jiří Procházka: Ankalaev svého soupeře skvěle ulovil. Mezi ním a Hillem se musí rozhodnout o tom, kdo půjde o titul

Jiří Procházka: Ankalaev svého soupeře skvěle ulovil. Mezi ním a Hillem se musí rozhodnout o tom, kdo půjde o titulFoto: UFC

Jeho hodnocení je tradičně věcné a naprosto korektní. Jiří se v posledním rozhovoru rozpovídal o výkonu Magomeda Ankalaeva, ale také o svém duelu s Rakičem a titulových ambicích, které pochopitelně stále živí.

Hlavní zápas prvního UFC turnaje v letošním roce přinesl bitvu dvou borců ze špičky polotěžké váhy. Favorizovaný Dagestánec Magomed Ankalaev potvrdil svoji skvělou bilanci v zámořské organizaci a připsal si velmi dominantní vítězství. Johnnyho Walkera sestřelil ve druhém kole pravým hákem a následně mu dalším úderem totálně zdemoloval nos. Brazilce od další nakládačky zachránil pohotový rozhodčí Marc Goddard.

„Úžasný výkon v podání Magomeda. Johnnyho Walkera v podstatě jenom lovil a nakonec se mu to i podařilo. Upřímně musím přiznat, že to byl velice povedený výkon,“ chválil Jirka vítěze v pořadu The MMA Hour u známého amerického novináře Ariela Helwaniho. 


Rus si po výhře okamžitě řekl o titulovou šanci, na kterou ovšem čeká i Jamahal Hill. Američan se dává dohromady po vážném zranění, ale doufá, že UFC dodrží dohodu a nabídne mu zápas o pás ihned, jak bude schopný nastoupit.

„Jamahal Hill byl šampionem, který se dobrovolně vzdal titulu, takže bych řekl, že si svou šanci zaslouží. Dává mi to smysl. Ankalaev si ji samozřejmě také zaslouží, ovšem je třeba říct, že by každý z nás měl respektovat nějaký proces,“ postavil se Procházka na stranu bývalého a doposud ještě zraněného šampiona Hilla.


Nejvyšší ambice samozřejmě živí i Jiří, který se na dubnovém turnaji UFC 300 utká s Alexanderem Rakičem. Výhra nad elitním oponentem by podle rodáka z Hostěradic mohla vést rovnou k boji o titul.

„Je mi velkou ctí, že můžu zápasit na turnaji UFC 300, a samozřejmě se těším na válku. Snažím se být nejlepší a učit se ze svých chyb jak v zápasech, tak i v životě. Teď si troufám říct, že příští boj skutečně vyhraji a opět si dojdu pro titul,“ navnadil fanoušky Jiří, který se v posledních dnech věnoval nabírání fyzičky na Mallorce.

Zdroj: The MMA HourDalší články