Sleduj nás

Ještě nedávno se opíjel v baru a teď porazil Procházku v boji o titul. Příběh Alexe Pereiry chytá za srdce

Ještě nedávno se opíjel v baru a teď porazil Procházku v boji o titul. Příběh Alexe Pereiry chytá za srdceFOTO: UFC

Alex Pereira je prvotřídní zápasník, jehož talent ovšem málem zůstal utopen někde v baru. Záchranné laso, ač možná nevědomky, mu hodil starý rival Israel Adesanya.

Brazilský „Poatan“ je hvězdou kickboxerského světa, kde dvakrát porazil Israela Adesanyu. Přesně toho muže, který jednoho dne plně přesedlal na MMA, došel až do UFC a zde se stal šampionem střední váhy.

Všechno tohle by asi bylo v pořádku, kdyby jednou Adesanya nepodstoupil interview, které záhy změnilo celý Pereirův život. Možná to totiž nevíte, vedle boje se často oddával alkoholu a kolikrát nevěděl, kdy má dost. Pak ale přišel nečekaný impuls.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Bylo to někdy v roce 2020, seděl jsem v baru, popíjel a sledoval UFC turnaj, kde zrovna Izzy bojoval. Tehdy byl stále neporažený a chlubil se tím, že prohry se mnou nic neznamenají a já že nejsem relevantní. Řekl něco v tom smyslu, že on je světový šampion a já nikdo. I navzdory tomu, co jsem s ním provedl v Glory.

Teď, jak to vyprávím, to možná zní, jako bych Izzyho kritizoval, ale tak to rozhodně není. Jeho proslov mě ve skutečnosti zachránil, protože jsem byl v té chvíli bezcennou troskou, která se upíjí v baru. On mému životu ale dodal nový smysl. Pohltila mě motivace něco dokázat. A protože je náš příběh tak propojený, postavil jsem to na tom, že si jdu pro něho.


Nyní je Izzy po prohře (se Seanem Stricklandem) a říká, že nebude bojovat až do roku 2027. A to je ten důvod, proč jsem ho po své výhře nad Procházkou vyzval. On mě zachránil, když jsem byl na dně, tak teď chci zachránit já jeho, aby nepromarnil svůj talent. Byla by to ohromná škoda, stále je to elitní bojovník,“ vyjasnil Pereira serveru Combate, jak se věci mají.

Možná až těžko uvěřit, že se Poatan stal takovou ikonickou postavou nejen světa kickboxu (člen Síně slávy prestižní organizace Glory), ale i MMA (bývalý šampion střední a nyní aktivní šampion polotěžké váhy UFC), když si vezmeme v potaz, že holduje alkoholu už od svých deseti let. A to je další těžko uvěřitelný, ovšem skutečný fakt.


Další články