Sleduj nás

Jen čtyři obrázky a rychlá zmínka. Procházkovým úspěchem se v České televizi šetřilo. Nešlo prý o titul

Jen čtyři obrázky a rychlá zmínka. Procházkovým úspěchem se v České televizi šetřilo. Nešlo prý o titul Foto: UFC

Česká televize (ČT) patří k nejstarším a nejsledovanějším stanicím u nás. Úspěchem Jiřího Procházky se však přespříliš šetřilo.

UFC je největší MMA organizací planety, která má za sebou dost možná největší turnaj v celé své historii. Miliony lidí živě sledovaly bojovníky, jež v noci ze soboty na neděli nastoupili ke svému zápasu. Mezi nimi se pochopitelně nacházel i nejúspěšnější český zástupce Jiří Procházka, jehož výhra nad Aleksandarem Rakičem nadchla šéfa organizace Danu Whitea, že Jirkovi udělil bonus 300 tisíc dolarů za nejlepší výkon večera.

Úspěch, zejména na takto obří akci, to byl velký, že si zasloužil obsazení na předních stránkách všech sportovních serverů, mnohé z nich byly i zahraniční, nikoliv však už televizí. Pořad Branky, body, vteřiny z produkce České televize sice Procházkův úspěch zaznamenal, ale ve svém vysílání mu věnoval zhruba deset sekund. K tomu se přiložily pouhé čtyři obrázky.


Značná část MMA fanoušků, jež s Procházkou jeho úspěch sdílí a jež se těšila na veřejnou chválu, byla velice zklamaná a neodpustila si několik rýpavých komentářů. Tato kritika se následně donesla i do sídla v Kavčích horách, odkud záhy přišlo vysvětlení, proč se Jiřího úspěchu nevěnovalo více pozornosti.

„Pokud nemáme materiál, který bychom mohli ukázat lidem, pak to limituje naše možnosti, jak tu informaci lidem představit. To je jeden z důvodů, které ovlivňují televizní zpravodajství,“ vysvětlil exkluzivně pro deník Sport šéfeditor sportovního zpravodajství David Lukšů.


„Zvažovali jsme, jestli nemáme obrázky koupit. Práva musíme kupovat a vycházíme z našeho rozpočtu. Neříkám, že bychom si to nemohli dovolit, ale dospěli jsme k závěru, že si ta práva nekoupíme. Nejednalo se o titulový zápas. Pokud by byl titulový, pak bychom je koupili,“ doplňoval.

Kritika ovšem i nadále bobtnala. Zde je dobré si uvést například komentář fanouška Milana, jenž pod příspěvek na našem Facebooku napsal: „Každou kravinu vysíláte – florbal a podobné sporty – a pak dáte 10 vteřin na prezentaci českého bojovníka, který zvítězil v nejprestižnější organizaci bojových umění? Celý svět to viděl a naše veřejnoprávní televize tomu dala 10 vteřin pozornosti? Trapnost!“

Nicméně k samotnému titulu se, doufejme, Jirka opět dopracuje. Už teď je blízko další mistrovské šanci, přičemž ta poslední skončila hromadnou oslavou na zaplněném brněnském náměstí. Až tak moc to lidé vnímají.Další články