Sleduj nás

Jeff Molina: Proč vám vadí, že jsem bisexuální bojovník? Chci být známý díky svým dovednostem

Jeff Molina: Proč vám vadí, že jsem bisexuální bojovník? Chci být známý díky svým dovednostemFOTO: UFC

Coming out je ve světě bojových sportů novinkou. Mezi bojovnicemi je láska ke stejnému pohlaví standardně přijímanou věcí, ale mezi muži je to stále velké tabu. 

Hranici nyní prolomil Jeff Molina, i když se tak rozhodně nestalo dobrovolně. Na veřejnost totiž uniklo video, ve kterém je šestadvacetiletý Američan zachycen při intimním styku s mužem. 

Svět profesionálního mužského sportu je v tomto ohledu poměrně nemilosrdný. Pomyslnou hranici dokázal v poslední době překročit například fotbalista pražské Sparty Jakub Jankto, kterému se poté dostalo obrovské podpory z celého světa. 

Co jej však čeká na českých stadionech, to si asi umí každý představit. Pro mladého reprezentanta je velké štěstí, že si na homofobní pokřik Sparta buze*antů partu již stačil zvyknout, a tak nebude vystaven žádné nové zkušenosti. 

Jeff Molina je první bojovník, který se svým coming outem přišel ještě během aktivní kariéry. Nyní je sice El Jefe suspendován díky sázkařské aféře svého trenéra Krause, ale dá se předpokládat, že se po vypršení trestu vrátí do klece. Co jej čeká ze strany publika, to je otázkou. V extra tolerantně laděné části USA pravděpodobně nic špatného, ale i v Americe se najdou regiony, kde se stále na bisexualitu pohlíží poměrně skrz prsty. Představa, že by Molina nastoupil například na turnaji v některé z arabských zemí, je poté čirou utopií.


„Takhle jsem to udělat nechtěl, ale možnost udělat to, až budu připraven, mi byla odepřena. Snažil jsem se svůj soukromý život příliš neukazovat na sociálních sítích. Pohybuji se ve sportu, ve kterém je většina fanoušků homofobní! Proto jsem coming out během kariéry vůbec udělat nechtěl,“ nepotěšilo nadějného bojovníka uniklé video. 

Nyní bude pro borce s bilancí jedenáct výher a dvě porážky mimořádně těžké vystoupit ze svého bisexuálního stínu a přesvědčit fanoušky, že je v něm víc než jen bijec se zálibou v obou pohlavích.

„Chtěl jsem být známý díky svým dovednostem, kterým jsem zasvětil posledních jedenáct let života a ne tím, že jsem bisexuální bojovník!“
 Další články