Sleduj nás

Jednou budeš šampionem, ale než se jím staneš, musíš umět přiznat porážku, vzkazuje Till O’Malleymu

Jednou budeš šampionem, ale než se jím staneš, musíš umět přiznat porážku, vzkazuje Till O’Malleymu

Bývalý titulový vyzyvatel Darren Till radí Seanovi O’Malleymu, jak se má správně chovat, pokud se jednou chce opravdu stát šampionem.

Říká se, že s věkem přichází i moudrost. Till býval povětšinou sám provokatér, ovšem v posledních dnech jako kdyby přeřadil na jinou frekvenci. Své soupeře respektuje, a dokonce i sám začíná rozdávat rady.

Když naposledy perspektivní bijec z bantamové váhy Sean „Sugar“ O’Malley zaznamenal ve své kariéře vůbec první porážku, nemohl se s ní smířit. O protivníkovi řekl, že je průměrný, a sám zastával ten názor, že v jeho prohře hrála hlavní roli smůla.


„Nechci nikoho urážet nebo neuctívat, ale přiznat si prohru je základním aspektem šampiona," dal se do vysvětlování Till. „Vím, jakým způsobem O’Malley prohrál, ovšem také vím, že lze i s přetrženým svalem odmlátit tři kola. Podívejte se na mě a můj zápas proti Robertu Whittakerovi. Měl jsem zraněné koleno a musel jsem s tím vydržet celá tři kola. Nemohl jsem použít to, v čem jsem nejlepší, což je můj pohyb, ale bojoval jsem, nevzdal jsem se a pak jsem svému soupeři vzdal hold.“ 

„Bez ohledu na výsledek, musíte se naučit uznávat své soupeře. Mám O’Malleyho rád. Vím, že se jednou stane šampionem, ale nemůže si dovolit říkat o lidech, co ho porazí, že jsou průměrní. Přijmi svou prohru, chlape, měj respekt a v budoucnu se staneš šampionem,“ završil Till svůj poučný proslov.Další články