Sleduj nás

Jednání započala! Střetne se Anthony Joshua s Tysonem Furym již letos v prosinci?

Jednání započala! Střetne se Anthony Joshua s Tysonem Furym již letos v prosinci?

V rámci čtvrteční půlnoci zazněla v zámoří silná bouře, která k nám doplavila celou řadu novinek. Ta nejžhavější se týká potenciálního duelu o nesporného krále těžké váhy.

Veškeré prestižní pásy mají momentálně v držení dva Britové, a sice Tyson „Gypsy King“ Fury (30-0-1, 21 KO) a Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO). Vzájemný souboj by byl jednoznačnou záležitostí, pokud by tedy oba dva nebyli momentálně pod smlouvou k jinému zápasu. Na Furyho čeká trilogie s Wilderem a na Joshuu zkouška dospělosti s Pulevem. Dají se ovšem tyto bitvy nějak přeskočit?

„Bude to ještě pořádný kus cesty, ale jednání započala!“ hlásil obrovskou novinku novinář Mike Coppinger. „Wilder a Pulev musí nejprve upustit od svých zápasnických práv, za což jim bude dána vysoká finanční kompenzace. Jakmile bude tato část vyřešena, dostane souboj Joshua vs. Fury oficiálně zelenou,“ pokračoval.


Fury & Joshua

Dané informace se vzápětí chytila stanice ESPN, která potvrdila, že nejde o žádný hoax. Například bývalý šampion Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (42-1-1, 41 KO) má sice dle podmínek smlouvy zaručenou možnost vybojovat si pás těžké váhy federace WBC zpátky, ale zároveň má slušnou šanci si vydělat balík, aniž by musel hnout prstem. Svůj termín odvety by přitom jenom oddálil.


„Ne vždy se vám nabídne příležitost vydělat si peníze tím, že neděláte nic. Musí však jít o správnou sumu, aby na to Wilder přistoupil. A pokud vím, tak bude chtít i záruku toho, že se duel Joshua vs. Fury uskuteční v jistém časovém úseku,“ uvedl Steve Kim z ESPN.

A ve svém rozboru i pokračoval. „Nezapomínejte, že je Wilder momentálně po operaci bicepsu. Navíc ho ta prohra s Furym psychicky srazila. On nebyl jenom poražen, byl doslova zastaven. Vůbec by nebylo od věci, kdyby si dal delší pauzu na uzdravení, a to jak po té fyzické, tak i po té psychické stránce.“

wilder_kostým_box


Zástupci obou britských šampionů dokonce již začali jednat o možné lokaci velkolepého střetu. Do hry se totiž vložilo několik východních zemí, které přišly s velkorysými nabídkámi i termínem, jenž nás spojuje s koncem letošního roku.

„Určitě projednáváme možnost, aby se ten zápas uskutečnil už letos, ale nevíme ještě, zdali bude v listopadu nebo prosinci možné přivést diváky do arény. Prozatím tedy řešíme lokaci,“ svěřoval se šéf stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn.

„Evidujeme nabídky ze Saúdské Arábie, Kataru a Spojených arabských emirátů. Všichni jsou jako zběsilí a přejí si pořádat turnaj u sebe. Byli bychom hloupí, kdybychom těmto nabídkám nenaslouchali,“ přidával prezident Top Rank Boxing Bob Arum a naznačoval, že ve hře je opravdu hodně peněz.

Jednání tedy započala a my si z toho můžeme logicky odvodit, že teď už bude záležet vše jenom na Wilderovi s Pulevem. Přijmou finanční odškodnění a ustoupí od svých práv k zápasům? 


Mike Tyson opět trénuje a chystá návrat do ringu! Výtěžek poputuje na charitu


Další články