Sleduj nás

Je to tady! Khabib podepsal smlouvu na největší zápas celé historie UFC

Je to tady! Khabib podepsal smlouvu na největší zápas celé historie UFC

Doba se naplnila a Den D zná již datum i místo svého konání. Doposud neomylný ruský šampion Khabib Nurmagomedov (28-0) se v rámci historicky největší bitvy střetne s Tonym Fergusonem (25-3).

„A je to tady! Šampion podepsal smlouvu k zápasu s Tonym Fergusonem. Tenhle chlápek si celou dobu říkal o nakládačku a teď si ji zasloužil. 18. dubna Orel opět přistane v Brooklynu,“ napsal na svém twitteru Ali Abdelaziz, Khabibův manažer.  

V UFC se vůbec poprvé proti sobě střetnou dva zápasníci, kteří mají v rámci této organizace dvanáct výher za sebou. Něco takového se ještě nikdy předtím nestalo. Doposud si většina bojovníků, která se k tomuto skóre blížila, vysloužila titulovou šanci, takže se jejich skóre změnilo. V případě „The Eagla“ s „El Cucuyem“, dvou papírově nejlepších zápasníků lehké váhy, to ale byla zranění, která jejich mistrovské bitvy oddalovala.

MMA komunita se dlouhou dobu ptá, zdali se zde najde někdo, kdo zastaví Khabibův snadný průlet divizí, a s odpovědí se pokusil přijít trenér Tonyho Fergusona, jenž vysvětlil, proč je zrovna jeho svěřenec ten jedinečný.


„Tony je úplně jiný chlápek než většina ostatních borců v divizi. Tony se s vámi nebojí jít na zem, ba naopak se nechá povalit a bude na vás z té země útočit. Nikdo neumí na zemi hrozit submisemi jako on,“ svěřoval se Eddie Bravo, který vedle pokusů o zakončení nezapomněl vychválit ani Fergusonovy skvělé lokty. 

Podobné zbraně ovšem může vytáhnout i sám ruský Orel, jehož bezchybné skóre 28-0-0 a skalpy takových borců jako McGregor či Poirier jsou jistě důkazem jedinečné kvality, kterou disponuje.

„Tony má tu nevýhodu, že všichni jeho předchozí soupeři byli ryzí postojáři. Jestli si myslí, že i já s ním budu bojovat čistě v postoji, tak je na omylu. Já jsem ten, kdo ničí své soupeře. Ten, kdo je chytne, stáhne na zem, unaví a zakončí. Můj styl se s žádným z Tonyho soupeřů nedá srovnat,“ vysvětloval na kanálu ESPN Khabib.   


Ber 600 spinů úplně zdarma - Registrace zde


Další články

Odvážná slova nebo šílenství? Liverpoolský miláček chce zničit legendu v postoji

Liverpoolský bouřlivák opět čeří vody a tentokrát si vzal na mušku jednoho z největších řezníků v historii divize. „Všichni budou v šoku, protože si myslím, že ho knokautuju,“ prohlásil Paddy Pimblett a jasně naznačil, že jeho plán pro UFC 324 rozhodně nezahrnuje jen taktické objímání na zemi, nýbrž tvrdou přestřelku v postoji.

Odvážná slova nebo šílenství? Liverpoolský miláček chce zničit legendu v postoji

Bojovník s velkým srdcem: Jiří Procházka vybral statisíce pro nemocné děti

Jiří „BJP“ Procházka znovu dokázal, že jeho největší síla netkví v úderech, ale v empatii. Zakladatel nadace a milovník vážné hudby uspořádal v brněnské bazilice tradiční adventní koncert, jehož výtěžek putuje přímo k malým pacientům. Večer plný emocí a špičkových hudebních výkonů přinesl konkrétní pomoc tam, kde je jí nejvíce potřeba.

Bojovník s velkým srdcem: Jiří Procházka vybral statisíce pro nemocné děti

Krádež za bílého dne? Pimblett dostal titulovou šanci a směje se kritikům

Už za měsíc a půl, na přelomu ledna a února, čeká UFC nová éra spojená s vysíláním na Paramountu. A uvést ji má zápas, který budí vášně. Kontroverzní miláček publika Paddy Pimblett dostane na turnaji UFC 324 životní šanci – bitvu o prozatímní titul lehké váhy proti Justinu Gaethjemu. Ačkoliv je v očích expertů outsiderem, jeho sebevědomí nezná mezí.

Krádež za bílého dne? Pimblett dostal titulovou šanci a směje se kritikům

Predátor si brousí zuby. Francis Ngannou touží po střetu titánů

Smlouva se chýlí ke konci a ten nejnebezpečnější muž planety už přesně ví, koho chce dostat do spárů, přičemž v éteru padla dvě konkrétní jména. Kamerunský bojovník Francis Ngannou v rozhovoru s Arielem Helwanim potvrdil, že jeho dny v organizaci PFL jsou sečteny, a nastínil scénář snů, ze kterého mrazí.

Predátor si brousí zuby. Francis Ngannou touží po střetu titánů