Sleduj nás

Javier Mendez: Khabib nikdy nehodlá prohrát

Javier Mendez: Khabib nikdy nehodlá prohrát
Tak to jsou přesně ta slova, která potěší zejména příznivce doposud neporaženého ruského velikána.

Známý šéf veliké rodiny amerického kickboxu a zároveň hlavní trenér doposud neporaženého hrdiny nemá možná problém s přiznáním, že Conor McGregor je lepší boxer než Khabib Nurmagomedov, ale zato vidí věci, jež ostatní přehlíží. Tím jsou další důležité aspekty každého velkého boje a právě v nich současný šampion v lehké váze dominuje.

Neochvějná psychická stránka je nedílnou součástí každého boje a velikou výhodou každého bojovníka. Právě na tuto vlastnost poukazoval jindy uznávaný trenér, který svým žákům uvedl Khabiba jako správný vzor každého zápasníka, co jednoho dne zatouží dojít až k naprostým výšinám.

NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!


„Věřím tomu, že Khabibova mentální stránka je natolik silná, až člověk nemůže pochybovat, jestli vůbec někdy prohraje,“ pravil Mendez pro MMA Fighting.

„Opravdu si nemyslím, že někdy padne. Ať už se to rozhodne udělat mým způsobem, nebo tím svým, pokaždé najde cestu, jak vyhrát. To je přesně to, co vždy dělá,“ vysvětluje.


Javier Mendez se nám tím vesměs snaží přiblížit i to, co nás čeká 6. října, kdy se utká s Conorem McGregorem v lasvegaské T-Mobile Aréně.

„Normálně je to mezi mnou a ním. Probereme si bojový plán, který mu sestavím. Nemám obavy, že by to nezvládl, protože je tak mentálně silný, že pro něho prostě nemůže být problém. Jak jsem kdysi naznačil, Conor nám bude chtít ukázat, v čem je dobrý, ale to nám vůbec nevadí. Nečeká nás totiž jenom fyzický souboj, ale také mentální. Ať už přímo v aréně nebo mimo ní, oba dva se budou snažit získat svou výhodu,“ dodává.

Další články