Sleduj nás

Jan Gottvald, který sám s Frankensteinem prohrál, Vémolu varuje: Jak tě trefí, je konec

Jan Gottvald, který sám s Frankensteinem prohrál, Vémolu varuje: Jak tě trefí, je konec

Do Oktagonu 13 zbývá jen pár okamžiku a lidé se už nemohou dočkat. „To bude show!“ zní všude, a jistě také bude. Největší pozornost opět přitahuje sám hvězdný Terminátor, na kterého čeká hodně těžký, možná vůbec nejtěžší soupeř, jakého v poslední době potkal.

„Papírově to bude jeden z nejtěžších soupeřů, co v poslední době Karlos měl. Ale stylem by mu mohl vyhovovat. Neviděl jsem ještě Silvu nějak víc pracovat na zemi a nevím, jakou má obranu proti strhům na zem. Myslím, že by Karlos mohl vyhrát po třech kolech na body. Mohl by ho uválet. Nicméně Brazilec je opravdu tvrdý, má pořádnou ránu, a jestli tam Karlos od něj něco sežere, tak by mohl prohrát,“ varuje svého českého kolegu Jan Gottvald, jenž sám na Oktagonu 12 s Frankensteinem bojoval a deset sekund před koncem prvního kola od něj vyfasoval slušné KO.

Podstatné tedy bude nic nepodcenit. Plán Vémoly je nenechat svého brazilského soupeře určovat tempo boje a totéž mu radí i Gottvald. „Když necháte Frankensteinovi prostor, tak vás rozštípe. Karlos by měl proto tlačit a dělat, co mu jde a vyhovuje. Tedy strhávat na zem a tím ho ubodovat. Myslím, že se mu nepodaří ho porazit před limitem. Silva má opravdu výdrž, nenechá se lehce vypnout,“ potvrzoval něco, čím je Henrique da Silva opravdu známý. Vždyť ještě prakticky nedávno ustál celá tři kola s nadaným talentem přímo z UFC Johnnym Walkerem.


Karlos Vémola se nechal slyšet, že vždy pečlivě studuje své soupeře. Jakákoliv prohra by znamenala pád na dno, z něhož by se v jeho věku už jen těžko dostával nahoru. Proto je pro člověka, který by se rád do UFC dostal, velmi důležité neprohrát. Sám Jan Gottvald ovšem rovněž přiznal, že i on se chtěl proti Frankensteinovi držet svého plánu, avšak nakonec se nechal strhnout vlnou emocí.


„Měl jsem Frankensteina nastudovaného do posledního detailu. Věděl jsem, že by mě neměl extra ohrozit, pokud se s ním nepustím do větší přestřelky. A bohužel jsem měl tolik v hlavě zafixované, že musím pořád tlačit, a nechal jsem se tím bojem urvat. Začal jsem do něj extrémně tlačit, i když jsem to měl nabodované. Nicméně pod čím větším tlakem je, tím víc dokáže zasáhnout. Bohužel mu to tam prošlo a trefil mi bradu. Bylo to poprvé v životě. Nová zkušenost,“ usmál se Gottvald, jenž se už teď určitě nemůže dočkat, až znovu nalítne do klece.

Zdroj: isport.blesk.cz


Další články