Sleduj nás

Jan Blachowicz: Raději si dám pivo, než abych někomu ostře nadával. Po skalpu Santose jdu na titul

Jan Blachowicz: Raději si dám pivo, než abych někomu ostře nadával. Po skalpu Santose jdu na titul

Jedni preferují ostrou slovní přestřelku, kterou zvýší atraktivitu svého blížícího se zápasu, a druzí to holt neřeší a raději si „zalezou někam do hospody“. Polský hrdina Jan Blachowicz, jenž se na turnaji v Praze představí jako aktér během hlavního zápasu s Thiagem Santosem, prozradil, že ke svému soupeři chová úctu, jaká mu náleží, avšak také věstí, že jakmile ho porazí, postaví se proti šampionovi polotěžké váhy v boji o titul. 

„Myslím si, že to je moje chvíle. Nejenom proto, že si to zasloužím (4 výhry v řadě), ale taky je to navíc logické. Jen titul, nic jiného mě po tomto zápase nezajímá,“ odhalil mohutný polský bojovník, jenž už se viděl na stupínku vítězů.


Odkud bere to přesvědčení? „Cítím, že mě UFC začíná respektovat. Mě i mé schopnosti. Mám určité jméno v této organizaci a vše, co dělám, se UFC nějak vrací,“ prozrazoval, čímž patrně narážel na tu finanční stránku věci. 


Až vstoupí do klece s Thiagou Santosem, očekává ukončení před limitem. „Nechci zápasit 25 minut, je to moc dlouhá doba,“ zasmál se. „Neříkám to z neúcty k němu, jen si prostě myslím, že ho dám dřív,“ doplňuje. 

Pokud se mu opravdu podaří uspět, sebevědomí mu nenaroste do takové míry, aby se uchýlil k něčemu, jako je trash-talking. „Boj je boj. V kleci si můžeme dát přes hubu, ale venku preferuju, pokud si zajdeme na pivko a budeme přátelé. S Thiagem plánuji udělat totéž, je to milý chlápek,“ uzavřel skromný polský bojovník, jehož do Česka přijede podpořit spousta krajanů.


Další články