Sleduj nás

Jakub Müller: Každý takový zápas, jako předvedl Borároš s Medvedovskim, může poškodit pověst MMA

Jakub Müller: Každý takový zápas, jako předvedl Borároš s Medvedovskim, může poškodit pověst MMAFOTO: OKTAGON MMA

Od turnaje FABRIQ 2 uběhl již měsíc, ale hlavní zápas celé akce je stále pro mnoho odborníků i fanoušků trnem v oku.

Nyní se k němu kromě zástupců sázkových kanceláří a Gáborových šéfů vyjádřil i respektovaný sudí Jakub Müller. Výrazná osobnost domácí scény neměla absolutně žádné pochopení pro šarádu, která byla divákům místo vrcholu večera nabídnuta. 

„Tento zápas může MMA velice poškodit. Půlka lidí tento sport nemá ráda, protože jim přijde barbarský. Druhá půlka ano, protože to je sport tvrdý a férový. Na tomto zápase nebylo nic tvrdého ani férového a každý takový skandál může poškodit pověst MMA jako sportu,“ podotkl šéftrenér Jayman MMA Fighting Systems. 

OKTAGON se jménem svého šéfa k situaci vyjádřil již na nedávné tiskové konferenci, kde Borároše oficiálně stáhnul z turnaje v Liberci. Nyní dali ruce pryč od miláčka davů i šéfové FABRIQu, tedy konkrétně Attila Végh. Vše postupně směřuje k tomu, že se věci chopí úřady činné v trestním řízení, protože zástupci Fortuny potvrdili, že jejich algoritmy jasně ukazují na ovlivnění zápasu, potažmo sázek.

„Když to zjednoduším, tak my máme samozřejmě ohromné množství dat, která nám ukazují, co je normální. Na základě toho jsme schopní identifikovat, že něco probíhá jinak, než je běžné. A to je i případ tohoto zápasu. Pokud by se ukázalo, že byl zápas ovlivněn za účelem sázek, pak by se jednalo o podvod na fanoušky a všechny ostatní slušné sázkaře. A samozřejmě podvod na sázkovou kancelář,“ potvrdil pro iSport.cz ten nejčernější scénář PR manažer Fortuny Petr Šrain. 


Jak se celá věc bude dál vyvíjet, je nyní ve hvězdách. Ten, kdo viděl záznam zápasu, si asi umí udělat obrázek sám. Gábor jakoukoliv spojitost s aférou popírá. Možné je i to, že sám z celé situace vůbec neprofitoval, ale byl prostě použit, aby odehrál svůj part v předem připravené hře. Smutné je, že většinu následků si ponese on. 


Další články