Sleduj nás

Jakub Müller: Každý takový zápas, jako předvedl Borároš s Medvedovskim, může poškodit pověst MMA

Jakub Müller: Každý takový zápas, jako předvedl Borároš s Medvedovskim, může poškodit pověst MMAFOTO: OKTAGON MMA

Od turnaje FABRIQ 2 uběhl již měsíc, ale hlavní zápas celé akce je stále pro mnoho odborníků i fanoušků trnem v oku.

Nyní se k němu kromě zástupců sázkových kanceláří a Gáborových šéfů vyjádřil i respektovaný sudí Jakub Müller. Výrazná osobnost domácí scény neměla absolutně žádné pochopení pro šarádu, která byla divákům místo vrcholu večera nabídnuta. 

„Tento zápas může MMA velice poškodit. Půlka lidí tento sport nemá ráda, protože jim přijde barbarský. Druhá půlka ano, protože to je sport tvrdý a férový. Na tomto zápase nebylo nic tvrdého ani férového a každý takový skandál může poškodit pověst MMA jako sportu,“ podotkl šéftrenér Jayman MMA Fighting Systems. 

OKTAGON se jménem svého šéfa k situaci vyjádřil již na nedávné tiskové konferenci, kde Borároše oficiálně stáhnul z turnaje v Liberci. Nyní dali ruce pryč od miláčka davů i šéfové FABRIQu, tedy konkrétně Attila Végh. Vše postupně směřuje k tomu, že se věci chopí úřady činné v trestním řízení, protože zástupci Fortuny potvrdili, že jejich algoritmy jasně ukazují na ovlivnění zápasu, potažmo sázek.

„Když to zjednoduším, tak my máme samozřejmě ohromné množství dat, která nám ukazují, co je normální. Na základě toho jsme schopní identifikovat, že něco probíhá jinak, než je běžné. A to je i případ tohoto zápasu. Pokud by se ukázalo, že byl zápas ovlivněn za účelem sázek, pak by se jednalo o podvod na fanoušky a všechny ostatní slušné sázkaře. A samozřejmě podvod na sázkovou kancelář,“ potvrdil pro iSport.cz ten nejčernější scénář PR manažer Fortuny Petr Šrain. 


Jak se celá věc bude dál vyvíjet, je nyní ve hvězdách. Ten, kdo viděl záznam zápasu, si asi umí udělat obrázek sám. Gábor jakoukoliv spojitost s aférou popírá. Možné je i to, že sám z celé situace vůbec neprofitoval, ale byl prostě použit, aby odehrál svůj part v předem připravené hře. Smutné je, že většinu následků si ponese on. 

Ber 600 spinů úplně zdarma - Registrace zde


Další články

Jakub Jíra oznámil zápas! Le Sy ho okamžitě vyhlásil

Bývalý moderátor Clash MMA Jakub Jíra oznámil, že chce do zápasu s Alešem Bejrem. Promotér Tomáš Le Sy se mu vysmál a tvrdě zpochybnil, že by Jíra vůbec dokázal nastoupit. Bejr mezitím stále odmítá jejich společný duel.

Jakub Jíra oznámil zápas! Le Sy ho okamžitě vyhlásil

Novotný: Lidi se těch hovadin už nasytili

Ondřej Novotný hodnotí aktuální formu Clash MMA a mluví o sestupné tendenci organizace. Fanoušci jsou unavení z “bizáru” a kritizují výkony typu Kotlár. Přesto Clash hlásí návrat do Brna a chystá valentýnskou show.

Novotný: Lidi se těch hovadin už nasytili

Nefňukej a makej. Raška školí plačícího Tótha před bitvou v O2 areně

Projekt Oktagonu Celebrity Series dostal trhlinu, když se Pavel „Prime“ Tóth zranil při tréninku. Poraněný vaz v kotníku vyvolal u začínajícího bojovníka záplavu emocí a slz, které sdílel s fanoušky. Jeho soupeř Ondřej Raška pro to však neměl příliš pochopení. Místo slov útěchy mu naservíroval tvrdou pravdu o tom, co to znamená být bojovníkem.

Nefňukej a makej. Raška školí plačícího Tótha před bitvou v O2 areně

Prodával jsem drogy a hrál si na Scarface. Mikulášek odkryl temnou minulost

Václav „Baba Jaga“ Mikulášek se v rozhovoru s Pirátem Krištofičem pustil na hodně tenký led. Nejenže obvinil svého soupeře z Clashe Pavola Vaška z užívání drog, ale zároveň přiznal svou vlastní kriminální minulost. Chtěl být jako hrdina filmu Scarface, ale dnes ví, že jen ničil životy ostatním.

Prodával jsem drogy a hrál si na Scarface. Mikulášek odkryl temnou minulost