Sleduj nás

Jako byste ho nemohli už víc nenávidět. Abdelaziz vyvolal potyčku s Covingtonem, poblíž stála těhotná žena

Jako byste ho nemohli už víc nenávidět. Abdelaziz vyvolal potyčku s Covingtonem, poblíž stála těhotná žena

Pouhý jeden den poté, co byl Kamaru Usman jmenován novým šampionem divize velterové váhy, se on a jeho manažer (Ali Abdelaziz) vydali do Casina Palms v Las Vegas, kde se střetli s Colbym Covingtonem. Následně došlo ke strkanici, pár letmým úderům a několika ostrým nadávkám. Celý útok byl údajně plánovaný, bohužel však byly poblíž i děti a jedna těhotná žena.

Zdali se budou všichni inspirovat propagací zápasu Khabiba s Conorem a jejich tzv. „Bad Blood“, pak by to jednoho dne nemuselo skončit vůbec dobře. Ali Abdelaziz, což mimo jiné je také manažer Khabiba Nurmagomedova, Henryho Cejuda nebo Codyho Garbrandta, je znám svými prudkými emotivními výstřely, které z velké části začaly po UFC 229. Mezi jeho nejčastější oběti patřil zrovna Conor McGregor, jehož varoval, aby si posílil ochranku, protože když ho někde na ulici potká, nebude s ním mít slitování.


Ačkoliv se jednalo o „pouhá slova“, akce v kasinu Palms nám dokazuje, že je Abdelaziz opravdu všeho schopný. Co vedlo k jeho sporu s Covingtonem, to zatím nedokážeme říct, ovšem jisté je, že nemusel váhat dvakrát, aby Colbyho mohl udeřit. To vše z vlastní iniciativy a naprosto cíleně. Bez ohledu na to, kdo stojí poblíž.


„Jsem těhotná, prosím, zastavte to!“ ozývalo se jinak hlučným davem, jakmile spor mezi oběma tábory začal. „Dostanu tě a zabiju tě,“ křičel pro změnu Abdelaziz, jehož slova přetlumočila tamní media.

Colby přitom stál jako zkoprněný a nemohl tomu uvěřit. „Byl jsem tam sám a on si vzal několik kolegů... to byl totální výsměch,“ říkal. „Nechápu, jak mohla ochranka ve Vegas takhle zklamat, když se jim tu volně pohybuje tahle divá zvěř,“ dodával chvíli po incidentu.


Této cílené šarvátky se účastnil také Kamaru Usman, jenž právě získal nové sebevědomí skalpem Tyrona Woodleyho na UFC 235. Colby Covington by měl být přitom jeho příští soupeř. „Dostanu tě!“ křičel na Colbyho. „Sejdeme se v Oktagonu!“ několikrát mu zopakoval.

Jak tuto událost zhodnotit? Mohlo se jednat o propagaci, jak už jsme naznačili, ale mohly tam být i osobní problémy mezi Abdelazizem a právě Covingtonem. Obě dvě možnosti jsou možné, protože rozeštvat si proti sobě tohoto problémového manažera není zrovna těžké.

Jisté je, že tato situace bude mít ještě dohru. Jediným potrestaným je však paradoxně zatím jenom Colby, jenž dostal doživotní zákaz vstupu do kasina. „Nevím, co si o tom mám myslet,“ reagoval Covington. „Všechno to naplánoval Abdelaziz, je to jeho práce. Poblíž stála těhotná žena a několik dětí. Něco takového by se nemělo stát. Já za to ovšem musím doživotně pykat…,“ sdělil Colby prostřednictvím show Ariela Helwaniho.Další články