Sleduj nás

Jake Ellenberger: Jsem stokrát lepší než Saunders, tak nechápu, jak jsem s ním mohl prohrát

Jake Ellenberger: Jsem stokrát lepší než Saunders, tak nechápu, jak jsem s ním mohl prohrát
I když dělí Ellenbergera od jeho dalšího duelu jen několik dní, stále se nemůže vzpamatovat z porážky, jež vzešla z UFC Fight Night 131 (Rivera vs. Moraes) během 1. června. Rodák z Nebrasky tím završil sérii tří porážek v řadě, u níž doufal, že jí konečně utne. Místo toho měl jen dál nad čím přemýšlet...

Jake Ellenberger (31-14-0) nemůže Benu Saundersovi (22-9-2) ani po porážce přijít na jméno. I když jejich vzájemný souboj netrval více než dvě minuty, třiatřicetiletý borec věřil, že měl jen chvilkový výpadek, který ho stál celý zápas.

„Je to něco, co se nemělo vůbec stát. Ben Saunders není, opravdu není (!) bojovník světové třídy. Vůbec to není ten typ, se kterým bych si mohl dovolit prohrát. I kdybych měl velice špatný den, tohle by se za normálních okolností nemělo stát,“ stěžuje si.

„Řekl bych mu to klidně i tváří v tvář a on to dobře ví. Dostal mě jen na to, že jsem se nechal uchlácholit lehkostí souboje. Na bojišti jsem si nepočínal dobře, protože jsem to přecenil,“ pokračuje. „Kdyby však profesionální bojovníci nebyli souzeni jenom na základě toho, jak se jim v krátkodobém ohledu daří, ale podle ohně, který v nich plane, mohu říct, že jsem nejvíce zapálený, než jsem byl kdykoliv předtím. Je na čase se přes tohle všechno přenést a jít dál,“ dodává.

Pokud si ovšem Ellenberg myslel, že jeho slova zůstanou bez odpovědi i druhé zúčastněné osoby, jíž se to muselo určitě dotknout, tak byl na omylu. Saundersova odpověď byla stylová a vyzařovala více uznání, než mu nabídl jeho bývalý soupeř v ringu.


„Pokud bych bojoval pouze jednou ročně a nechal si při tom vždy nakopat zadek, tak kdyby mi to vyneslo můj roční plat, vůbec bych si za takovou velkou příležitost nestěžoval. Spíše naopak, byl bych za ni vděčný. Respektoval bych každého, komu bych čelil, a ještě bych byl poctěn tou šancí, která by mi byla dána,“ uvádí Saunders.

„Tvrdíš, jakou máš vášeň pro sport a přitom ses narodil se stříbrnou lžičkou u huby. Dostáváš šanci za šancí a pokud ne, tak brečíš jako malá holka, která si během svých narozenin stěžuje u svého táty, že auto, co jí koupil, nebylo té správné barvy,“ pokračuje. „V duelu s tebou jsem se ani pořádně nezapotil a byls na zemi. Ten plat za souboj s tebou byl jenom bonus. Osobně žádný nepotřebuji, protože nadšení z tvé agónie mi je samo o sobě největší odměnou,“ dodává pětatřicetiletý zápasník.

Oba dva aktéři UFC Fight Night 131 se již plně zregenerovaly a nyní se těší na nové výzvy. I když to nebude vzájemný souboj, jenž v budoucnu opětovně nemůžeme vyloučit, tak je nečeká nic lehkého. V případě Bena Saunderse půjde o brazilského „Pantera“ Sérgia Moraese (13-4-1), s nímž se utká 22. září, a v případě Jake Ellenbergera půjde o Bryana Barberena (13-5-0). Tito dva se střetnou již 25. srpna.

Další články