Sleduj nás

Jake Ellenberger: Je čas za tím vším udělat tlustou tečku

Jake Ellenberger: Je čas za tím vším udělat tlustou tečku
UFC je opravdu drsná soutěž, kvůli níž zápasníci obětují maximum. Dostat se na vrchol nebývá i v rámci tak silné konkurence vůbec lehké, o čemž se přesvědčil i sám Jake Ellenberger. „The Juggernaut“ si v posledních měsících zrovna moc štěstí nevybral, a proto se rozhodl, že bude lepší, když za tím vším udělá tlustou tečku.

UFC Fight Night 135 se nesla na vlně očekávání z hlavního eventu večera, v němž se měl představit Gaethje vs. Vick, ovšem kromě této události byla k vidění i jedna neočekávaná derniéra. Jake Ellenberger se zde utkal Bryanem Barberenou a jednalo se o poslední zápas jeho profesionální kariéry.

Proč se tak americký ranař z Nebrasky rozhodl? Dle jeho slov byla hlavním důvodem rodina, avšak podíváte-li se na historii jeho zápasů, uvidíte, že je za tím i něco víc.

NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!


„Nevím, jak bych to popsal. Moje rodina, mé děti, vidět je dospívat a trávit s nimi čas… to je něco, co člověku chybí,“ říká. UFC je naprostý vrchol všech bojových sportů a být zde, to je neuvěřitelný zážitek, ale také neuvěřitelná dřina,“ přiznává.

„Někdy prostě věci nejdou tak, jak byste si přáli. Upřímně jsem očekával, že tohle rozhodnutí padne o něco déle, ale bude lepší, když ho udělám dříve než později. Takže je na čase se posunout dál,“ dodává.


Ellenberger (31-15) ve svých třiatřiceti letech tedy ustupuje ze světa bojového umění a přenechává žezlo mladším talentům. Jeho největší sláva přišla okolo roku 2010, avšak s příchodem léta 2013 nastal také zásadní zlom, po němž z jedenácti duelů vyhrál pouhé dva.

Další články