Sleduj nás

Jak to vypadá s bitvou Jiří Procházka vs. Thiago Santos?

Jak to vypadá s bitvou Jiří Procházka vs. Thiago Santos?

Oči na stopkách mají momentálně všichni čeští MMA fanoušci, kteří sledují jízdu Jiřího Procházky (27-3-1) napříč UFC. Okolnosti by mu totiž do cesty mohly přihrát zápas s bývalým titulovým vyzyvatelem Thiagem Santosem (21-7).

Brazilský navrátilec se měl původně objevit na turnaji UFC Fight Night 177 (12. září), kde jej čekal krajan Glover Teixeira (31-7). Ten se však nakazil nemocí covid-19, na což vedení organizace zareagovalo odložením celého galavečera na 3. října.

Ještě předtím, než UFC sáhlo k tomuto kroku, kontaktovalo údajně tým Jiřího Procházky, jehož oslovilo s nabídkou duelu na short notice.


„Ještě než přišla zpráva o pozitivním testu Teixeiry, jsem řešil, co s Jirkou dál, jaké má UFC plány s Rakičem a kdy by mohl být další zápas. Zeptali se mě, jestli vezmeme short notice na 12. září,“ uvedl trenér Martin Karaivanov během rozhovoru pro TV Nova.

„Zeptal jsem se, kdo by měl být soupeřem, a oni řekli, že Santos – main event, ale že to asi zatím nevypadá.“


„Dneska jsem četl, že oznámili, že se souboj přesouvá na 3. října. Psal jsem jim hned zprávu a čekám na odpověď, jestli se bude dát zápasit 12., anebo jestli je potvrzené, že bude Teixeira se Santosem 3. října. Samozřejmě budu i nadále zjišťovat možnosti short notice zápasu, nebo jestli nastoupíme případně místo Teixeiry v říjnu,“ podotýkal.

Aktuálně to tedy nevypadá, že by se Procházka měl objevit v roli náhradníka hned v září, i když se zatím nejedná o definitivní rozhodnutí a bude se ještě čekat na reakci ze strany UFC.

„Zatím je to ale tak, že na 95 % se Santosem zápasit nebudeme. Pořád je tam ale pár procent, která hrají pro nás. I když bych byl nerad, aby to byl short notice na 12. 9., protože to říjnové datum je trochu příjemnější s ohledem na přípravu," doplnil pro TV Nova kouč českého samuraje s tím, že by preferoval pozdější termín. Do té doby by však mohl být Teixeira už v pořádku. Další články