Sleduj nás

Jak si vybrat trenky na MMA nebo thajský box? Odborníci z egocombat.cz nabízí užitečné tipy

Jak si vybrat trenky na MMA nebo thajský box? Odborníci z egocombat.cz nabízí užitečné tipyFoto: Ego Combat

Každý, kdo někdy navštívil tělocvičnu, která se specializuje na bojové sporty, tak ví, že ani sebelepší vybavení mu při sparingu nepomůže, pokud chybí základní dovednosti. Pravdou ovšem také zůstává, že každý chce při tréninku vypadat dobře a v oblečení se cítit komfortně.

Bojová umění, stejně jako každý sport, mají speciální oblečení, které je určené pro konkrétní typ pohybu. V boxu se jedná o boxerské šortky vyrobené z lehké tkaniny s vysokým pasem.

Ve smíšených bojových uměních jsou to trenky vyrobené z odolné tkaniny s elastickými vložkami v tříslech pro provádění úderů a technických prvků v zemi. Thajský box v tomto není žádnou výjimkou. Trenky určené na Muay Thai se používají desítky let a prošly velkým vývojem, jak ve výběru materiálů, tak ohledně střihu.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Princip ovšem zůstává stále stejný. Volnost pohybu nohou pro kopy a bloky. Neméně důležitá je i vizuální stránka, která v posledních letech nabrala hodně barevný směr, o čemž se můžete přesvědčit na stránkách egocombat.cz.


Firma zabývající se vybavením pro bojové sporty má pod svými křídly špičku naší bojové scény. Jména jako Václav Sivák, Karlos Vémola, David Kozma nebo Dominik Hamburger jsou zárukou té nejvyšší kvality.

Egocombat.cz je navíc výhradním dovozcem thajských značek Twins, Booster, nebo také nabízí exkluzivní výrobky firmy Fairtex a dalších thajských značek. Ty se specializují na klasické střihy, ovšem s výrazně moderním feelingem. Materiálově si můžete vybrat z kombinace hedvábí a polyesteru nebo saténu. Volba už je čistě na osobní preferenci, protože vše je odzkoušené a prověřené několika generacemi vyznavačů tohoto krásného sportu.

Další samostatnou kapitolou jsou trenky určené na MMA. Doba dlouhých surfových šortek je již nenávratně pryč. Momentálně jsou v kurzu kratší trenky s výrazným rozparkem, který zaručí volnost pohybu při vysokých kopech. Populární jsou i elastické kraťasy, které mohou mít i přípravu pro suspenzor.


Klasika od firmy Venum je oblíbená již dvě dekády, a navíc ji nyní využívá i nejlepší světová liga UFC. Trenky na MMA i thajský box jsou odzkoušeny ambasadory egocombat.cz Teamu.

Praxe, která je obvyklá ve světě, se nyní úspěšně zabydluje i u nás. Firma vydělávající na bojových sportech posílá značnou část peněz zpět do domácí scény, a to hned několika způsoby. Sponzoringem oblíbených bojovníků a také pořádáním turnajů pro šikovné amatéry. Ve hře je navíc i grant pro ty nejtalentovanější, který jim může hodně usnadnit přechod mezi profesionály.

Nakupujte u egocombat.cz zde.Další články