Sleduj nás

Jak se povedl Oktagon Underground? O2 arena boxující borce na závěr vypískala

Jak se povedl Oktagon Underground? O2 arena boxující borce na závěr vypískala
Společenská událost roku Oktagon Underground nám nabídla zajímavý průhled do světa boxu, ale bohužel v podání borců, kteří se tomuto krásnému sportu věnují jen okrajově.

Ke smůle pořadatelů měl večer kvalitou zápasů spíše sestupnou tendenci a nechybělo ani obligátní nadávání na rozhodčí.

https://twitter.com/i/status/1528127882089971719


Galavečer odstartoval drsným knockoutem Melvina Maného, který sestřelil Poláka Adama Kosuta již v polovině prvního kola. Druhý a poslední zápas podle pravidel Undergroundu přinesl také solidní štípanou. Luděk Greguš v něm dokázal, že mu malé rukavice opravdu svědčí a svého italského soka poslal hned dvakrát do počítání. Alessio Malatesta zase předvedl opravdové srdce válečníka a zápas dotáhl do bodového rozuzlení.

První boxerské klání přineslo vcelku jednostrannou podívanou, ve které dominoval mezinárodní scénou ostřílený Minči Páleš. Slovenský borec první dvě kola jasně diktoval tempo a trefoval opravdu krásné zvedáky. Kuba Bahník se postupně zlepšoval, ale na obrat tentokrát neměl. Výsledek, Páleš vyhrává na body.


milan pales

Vladimír Lengál vs. Michael Krčmář 2


Odveta kamarádu z reality show Lengála s Krčmářem nám nabídla asi takový průběh, jaký jsme očekávali. Vlado je v boxu o parník zkušenější a v ringu to bylo znát. Kontrolovaný výkon od znojemského patriota a další snadná práce pro bodové.

Kráska a zvíře, tak by se dal shrnout další zápas, ve kterém Lucie Sedláčková čelila snad o deset kilo těžší soupeřce. I přes váhový hendikep se překvapení nekonalo a Bulharka odjížděla domů s prázdnou.

Lucie Sedlackova box


Předčasný vrchol celého večera přinesla bitva mezi Apollem a Markem Mazuchem. První kolo bylo tak jednoznačné, jako když se v intelektuální debatě sejde absolvent Oxfordu se studentem Vysoké školy života. Apollo se opravdu úžasně hýbal a s jeho rychlostí nemohl Mára vůbec nic dělat.

Brazilec začal v podobném duchu i ve druhém kole, ale Mazuch už si svého soupeře dokázal načíst a vytáhl perfektně načasovaný levý hák, kterým Apolla roztančil a následná pravačka jej poslala do říše snů.

Arena rozjařená z fantastického knockoutu přivítala navrátilce Michala Kotalíka bouřlivým aplausem. Bohužel následná podívaná už tolik zábavy nepřinesla a diváci sledovali poměrně nezáživný průběh, který skončil děleným bodovým rozhodnutím pro Babu Jagu.

michal kotalik box o2


Technicky hezký a relativně poklidný zápas, ve kterém bylo o výsledku jasno již velmi brzo. Zhruba tak by se dal shrnout střet talentovaného Rony Paradeisera a zkušeného Vlado Moravčíka. Legenda Muaythai si došla pro bodové vítězství a ocenila atmosféru v našlapané O2 areně.

Ostravský Bad boy potvrdil svou extratřídu a dokázal, že pokud se utká specialista na postoj s MMA bojovníkem, bývá o vítězi dopředu jasno. Sivák je navíc opravdu neuvěřitelně nadaný a na jeho projev v ringu se krásně kouká. Magard se sice snažil co mohl, ale inkasoval solidní porci úderů a věděl, že na výhru to tentokrát stačit nebude.

Hlavní předzápas roztrhal asi všechny do té doby výherní tikety. Na sociálních sítích se zdálo, že nás čeká opravdu nelítostná řežba, ale realita byla o mnoho střízlivější. Pirát se po prvním vlažném kole přece jen trochu rozboxoval a zdálo se, že si jde pro jednoznačné vítězství. Bodoví rozhodčí byli ale jiného názoru, a tak se zrodila prapodivná remíza.

https://twitter.com/i/status/1528109018673201152

Vrchol večera. Čtyři roky očekávaná událost, která měla přiblížit box širokým masám. Bohužel nic pěkného jsme v ringu neviděli. Karlos si šel za svým a rozhodl se, že Marpa prostě fyzicky převálcuje. Ota na to nenašel vůbec žádnou odpověď a předvedl až absurdně pasivní výkon.

Ringového rozhodčího z toho asi také bolely oči, a tak se k nevoli diváků ve čtvrtém kole rozhodl, že souboj ukončí. Terminátor si připsal výhru TKO, kterou ale celá hala ocenila ohlušujícím pískotem.

Konec večera tak přinesl prazvláštní příchuť. Proklamovaná propagace jednoho nejkrásnějších sportů se asi nepovedla podle představ. Naštěstí nás za nedlouho čeká Štvanice, kterou OKTAGON opravdu umí. Pokud se organizátoři budou držet svého osvědčeného MMA modelu, bude jim publikum vděčné.

Další články