Sleduj nás

Já jsem ten nejlepší zápasník světa! chválí se Chimaev. Do konce roku 2024 má velké plány

Já jsem ten nejlepší zápasník světa! chválí se Chimaev. Do konce roku 2024 má velké plányFoto: UFC

Lidé by měli být na pozoru, jelikož se brzo stanou svědky historického momentu. 

„Čečenský Vlk“ přes dva měsíce nevstoupil na horkou půdu oktagonu a už mu to pomalu začíná chybět. Jeho hlad se každým dnem prohlubuje a hlásí tedy, že jakýkoliv soupeř přijde na řadu (po Kamaru Usmanovi) další, ten to pořádně schytá.

„Není nic horšího, než když donutíte vlka vyhladovět. Já jsem divoké zvíře, které musí pravidelně jíst, a protože mě teď brzdí zranění, takže až se vrátím, budu hodně zlý!“ předeslal Chimaev, který by se mohl do klece znovu podívat v průběhu jara.


„Mým cílem do roku 2024 je stát se šampionem tří hmotnostních kategorií. Pochopím, pokud to letos nestihnu, protože tu jsou borci, co se mi neustále vyhýbají, ale rozhodně se o to pokusím,“ oznámil Chimaev, s jehož jménem se nyní nejvíce skloňuje Israel Adesanya. Všichni však prý vědí, jak tato bitva dopadne.

„Adesanya je člověk, který má nulový wrestling. Ať si ho lidé považují za sebelepšího postojáře, ale pokud nemá zem, nemůže se mi rovnat. A já jsem přesvědčený, že ho ukončím v prvním kole. Tady vážně není o čem,“ konstatoval čečenský bojovník, který po Švédsku emigroval do Spojených arabských emirátů.


„Na jaře se vrátím a začnu si ty cíle postupně plnit. Vrátím se a ovládnu střední váhu, pak polotěžkou, nakonec veltr. Takový je plán, jsem ten nejlepší zápasník v UFC a taky světa,“ sdělil Chimaev během svého pravidelného streamu s fanoušky.

Podobná slova jsou důvodem, proč má Khamzat jak své zastánce, tak i odpůrce. A minimálně na sociálních sítích to vypadá, že ti odpůrci převažují. Mnozí mu připomínají, že se v UFC stále ještě neosvědčil a takového Kamaru Usmana či Gilberta Burnse porazil s notnou dávkou štěstí.

Na způsob, jakým Khamzat vyhrává, se však historie neptá. Doposud je ve své profesionální MMA kariéře neporažený, a dokud se nic nezmění, může si vyskakovat.Další články