Sleduj nás

Ivan Buchinger děsí fanoušky. MMA kariéra mu možná právě skončila, už si hledá práci

Ivan Buchinger děsí fanoušky. MMA kariéra mu možná právě skončila, už si hledá práciFOTO: OKTAGON MMA

Slovenská MMA ikona možná poputuje do důchodu dříve, než se předpokládalo. Následující vyjádření nevěstí nic dobrého. 

Ivan Buchinger má vleklé zdravotní potíže, které se bohužel netýkají jen jedné části těla. Tyto neustálé problémy ztěžují jeho comeback, o kterém jinak velmi sní. Ve své hlavě se ale už i proto začal zabývat myšlenkou dřívějšího odchodu do bojového důchodu. 

„Doufám, že to nedojde do toho bodu (abych kvůli zraněním musel ukončit kariéru), ale určité riziko tam rozhodně je. Když nebude v pořádku rameno nebo koleno, tak v tomto sportu nemůžu dál pokračovat. Když bude ale vše dobré, tak se chci ještě zviditelnit nějakými opasky,“ svěřil se Buchinger v podcastu MAX MMA. 


I navzdory všem zdravotním neduhům se Ivan již zapojil do tréninku, jenže… „Není to snadné. Začal jsem trénovat, protože jsem to nemohl vydržet. Nejsem zvyklý nic nedělat. Ale budu upřímný, je to hrozně obtížné. Nemám před sebou žádný cíl. Opravdu nevím, co se mnou bude,“ klopil hlavu. 

Alternativní možnost, tedy pokud to v MMA už nevyjde, zahrnuje jiné zaměstnání. „Povím vám pravdu. Mám to teď těžké, už si pomalu i hledám práci. Pokud bych neměl ta zranění, tak o takovýchto věcech ani nepřemýšlím, ale protože je mám, tak o nich přemýšlet musím…,“ podotkl Buchinger. 


Teoretický návrat? Nejdříve na podzim

„Rameno musím mít na osm týdnů v ortéze, za nějakých pět až šest měsíců bych ale měl být zpátky v tréninku. Vidím to tak, že zhruba v září bych už určitě mohl znovu zápasit," uvedl šestatřicetiletý fighter začátkem ledna. Tato doba tedy již překlenula, a proto se zapojil do lehké přípravy. 

„Při mém posledním souboji s Keitou jsem cítil, že se mi rameno prostě utrhlo, že nemůžu ani zvednout ruku, což mě nakonec stálo zápas. Šel jsem hned na vyšetření, doktoři tam ale neviděli nic, co je třeba za každou cenu operovat. Spíš mi doporučili dva až tři měsíce dlouhou pauzu s tím, abych pak rameno začal zvolna zase zatěžovat,“ popsal Buki.

„Tak jsem šel na operaci s kolenem, když jsem se teď ale začal vracet zpátky do tréninku, cítil jsem, že rameno dobré zkrátka stále není. Prakticky bylo pořád nepoužitelné," popisoval Buchinger, který se tak bohužel opět odebral do péče lékařů.


My samozřejmě Ivanovi můžeme popřát jen hodně štěstí, aby mu zdraví vydrželo a on nám něco ze své studny dovedností ještě ukázal. Dění v nadcházejících dnech, potažmo týdnech, nám odhalí, zdali tomu tak skutečně bude. 


Další články