Sleduj nás

Ivan Buchinger: Conor McGregor? Zničil mě psychicky

Ivan Buchinger: Conor McGregor? Zničil mě psychicky

Ivan Buchinger patří mezi absolutní špičku evropské MMA scény. Speciálně v Rusku je jeho jméno s velkým respektem stále často vyslovováno. Není se čemu divit, protože "Buki" patřil i mezi TOP 20 pérových vah na světě! Byl šampionem prestižní organizace M-1 Global a každý má v paměti i to, že bojoval s hvězdným Conorem McGregorem.

Buchinger zmínil i negativní stránku MMA, kterou často bývá drastické shazování do váhy. Došla řeč i na poškození těla, kterému se mnozí bojovníci při delší kariéře nevyhnou. "Nechci, aby můj syn dělal tento sport. Pokud bych mohl žít znovu, určitě bych nedělal MMA. Není to dobré pro mé zdraví. Normálně vážím 80 kilogramů a musím shodit do 66. To je 14 kilo, což není dobré pro tělo. A také dostávám bomby do hlavy. Cítím, že už mám hlavu trochu rozsekanou, není to jako dřív. Když je člověk v kleci, chce zničit toho druhého.“

Ivan Buchinger vypráví o zápase s Conorem McGregorem


Našel i moment, kdy byl opravdu na dně. "Asi před šesti lety jsem byl nemocný, měsíc v nemocnici. A tehdy jsem uvažoval, že asi skončím. Měl jsem operaci kolene, ukradli mi tehdy i auto, takže jsem byl zlomený. Teprve později se to změnilo." Co cítí k protivníkům? "Nikdy necítím k soupeři nenávist. Proč bych i měl? Jdeme zkrátka pouze zápasit." 

Ivan Buchinger vs. Conor McGregor


Zápasil i s Conorem McGregorem "Nikdo mi neřekl, že budu zápasit s nějakým psychopatem z Irska. Zničil mě psychicky. Už když jsem ho viděl den před utkáním během stínování, věděl jsem, že to nebude dobré a prohraju. Byl sebevědomý, rychlý, vše dělal přesně, byl velmi hbitý na nohách. Porazil mě psychicky. Jenže nebylo to jen tím, on byl i velmi brutální bojovník. Fakt chytrý. Publikum na mě křičelo, že mě zabijí. Extrémně! I to na mě mělo samozřejmě vliv." 

Ivana Buchingera čeká další zápas už na XFN 15 (27. prosinec, O2 aréna), kde bude jeho soupeřem Sergej Grecicho (25-10 MMA).


Další články