Sleduj nás

Ivan Buchinger chce třetí pás! Na řadě je prý Kozma

Ivan Buchinger chce třetí pás! Na řadě je prý Kozma
Ivan Buchinger na OKTAGONu 27 vstoupil do historie, když se jako první bojovník organizace ujmul vlády ve dvou váhových divizích.

Po vcelku snadném triumfu nad Ronym Paradeiserem musel o pás pérové váhy svézt mnohem náročnější bitvu. Vojto Barborík se ukázal jako naprosto rovnocenným soupeřem, a i když možná ve druhém kole odklepal Ivanovu Gilotinu, hrozil až do posledních vteřin pátého kola.

O vítězi nicméně nebylo pochyb a Buchinger napsal další kapitolu svého úchvatného příběhu. Pětatřicetiletá legenda už má titul Cage Warriors, M-1 a XFN. Jak se říká, s jídlem roste chuť a nenasytný Buki zatoužil po dalším opasku.


Na mušku si nyní bere Davida Kozmu, který vlastní titul veltrové váhy. Pink Panter má sice dohodnutou obhajobu s vítězem zápasu Brito vs. Kníže, ale souboji s Buchingerem by se rozhodně nevyhýbal.

"To, že chce Ivan tři tituly, je šílené! Je na veltr hrozně malý, ale zápas s ním bych každopádně chtěl. Je to legenda a mít zelené políčko u jména Buchinger na Sherdogu by se mi líbilo. Bude si ale muset nejspíš počkat. Uvidíme, jak to OKTAGON vymyslí.“


Buki se k celé situaci vyjádřil v neděli v podvečer na svém Instagramu.

"Momentálně jsem hodně rozbitý, ale dám si týden pauzu a vrátím se zpátky do gymu. V lehké i pérové váze jsem ten největší vlk a myslím, že už jsem tady něco zanechal. Díky mé kariéře a výkonům si myslím, že mám právo na šanci bojovat i o třetí titul. Na zápas s Kozmou jsem připravený. Nevadí, že jsem menší, protože jsem technický a silný. Slyšel jsem, že chce mít na Sherdogu zelené políčko u mého jména. Já mu ukážu, jak mi to bude slušet se třemi opasky.“

I když je situace ve veltru dohodnutá jinak, dá se předpokládat, že pokud bude Ivan zápas hodně chtít, organizace mu vyjde vstříc. Momentálně je opravdu tou nejzářivější hvězdou a pokus vybojovat třetí pás by přitáhl obrovskou pozornost.


Další články