Sleduj nás

U nás už si neškrtne! Ten Rusák zrušil zápas a ani nedodal lékařskou zprávu, čertí se Marhanský

U nás už si neškrtne! Ten Rusák zrušil zápas a ani nedodal lékařskou zprávu, čertí se MarhanskýFOTO: UFC

Real Fight Arena se vrací již tento víkend našlapaným turnajem v Havířově.

Jedním z hlavních taháků měl být souboj ruského tvrďáka Tarhana Ibragimova a vracejícího se Vojty Garby. Slezský rytíř má ovšem smůlu, protože Ibragimov souboj týden před akcí zrušil z důvodu údajného zranění.

To ovšem nebyl schopný doložit lékařskou zprávou, což dožralo šéfa organizace Borise Marhanského, který nad kvalitním a problematickým bijcem pravděpodobně zlomil hůl.

„Víme, že Tarhan chtěl ten zápas už jednou zrušit, ale potom nám volal a sliboval, že se připraví a nastoupí. Garantoval nám, že zápas nezruší! Teďka, pár dní před turnajem, to definitivně zrušil a ani nedodal lékařskou zprávu, která by potvrdila zranění. Tohle chování se nám opravdu nelíbí, a proto ho u nás v organizaci již asi neuvidíme,“ prohlásil nekompromisně Boris Marhanský na tiskové konferenci před RFA 10.

Organizace zareagovala pohotově a během několika desítek hodin našla Vojtovi náhradu. Situace má ovšem několik vad na kráse. Souboj neproběhne v Garbově obvyklé polotěžké váze, ale v dohodnuté do 104 kilogramů. To je samozřejmě pro zástupce Jayman MMA Fighting Systems znatelná nevýhoda, protože ani do své kategorie příliš nehubne.


„Taková změna na poslední chvíli je vždy nepříjemná. Děkuji soupeřovi i organizaci, že se nakonec povedlo vše dohodnout. Jsem rád, že to vzal a o zápas nepřijdu. I když vím, že budu ve velké váhové nevýhodě, tak to neřeším. Vzal bych zápas i ve sto deseti kilech, protože chci prostě bojovat,“ nebojí se hendikepu Garba.

V sobotu jej tedy nakonec čeká Zsolt Balla, který se předvedl na turnaji RFA 4, kde posadil na zadek šampiona IAF Jevgenije Orlova. Rumun je přirozeně těžká váha a Vojtu tak alespoň nečeká hladovění před zápasem. O to větší si ovšem bude muset dát pozor v kleci, protože Balla má v rukavicích pořádné bomby.


Další články