Sleduj nás

I Am Fighter 6 výsledky! Královka aplaudovala hrdinům reality show, chválil také Vémola za doprovodu manželky

I Am Fighter 6 výsledky! Královka aplaudovala hrdinům reality show, chválil také Vémola za doprovodu manželky
Poprvé zavítala organizace I Am Fighter (IAF) do haly Královky v Holešovicích. A tohle spojení fungovalo. Parádní atmosféra, a ještě lepší výkony v kleci od všech účastníků. To byl šestý galavečer IAF.


Už první duel večera mezi Filipem Pecháčkem a Olegem Serdyukem nabídl zajímavou podívanou, na kterou navázali první semifinalisté IAF Reality show. A Matěj Valoušek, který stále bojuje s následky zranění lokte z letního vítězného Streetfightera, svedl doslova epickou válku s vynikajícím postojářem Pepou Stráníkem.

Prvně jmenovaný si byl boxerských kvalit soupeře dobře vědom, a tak v prvních dvou kolech vzal duel hodně rychle na zem. Ve třetím se mu to ale nepovedlo. Inkasoval, a naopak povedený takedown zapsal Stráník. A začala mela. Bijec, který má sice v klasickém boxu dvanáct zápasů, ale s MMA začal až se startem reality show, favorita mlátil hlava nehlava. A to doslova, když se v jeden moment zapomněl a předvedl hlavičku, za kterou se po duelu soupeři omlouval.

Jenže Valouška ukončit nedokázal. A ve chvíli, kdy se oba dostali zpět na nohy, byl zástupce Spejbl Gymu očividně tak zničený, že naopak sám padl do „vajíčka“ a protivník už věděl, jak duel ukončit. Jenže nechal v něm extrémně sil. A finálový soupeř Tomáš Holeček měl nakonec volný los, protože Jakub Krtil chyběl dnes ráno na oficiální váze kvůli nemoci a nedorazil ani do haly.

Jenže drama nebylo u konce. „Při rozcvičce jsem si vyhodil se svým parťákem rameno,“ pousmál se po finálovém souboji stále teprve sedmnáctiletý zástupce Monster Gymu. Byl to Valoušek, který finále rozjel ve velkém stylu, jako kdyby byl souboj se Stráníkem jen lehký sparing, a ne vyčerpávající skoro patnáctiminutová válka.


„Z prvního kola si nic nepamatuji. A vlastně ani ze druhého, které jsem ale dokázal vyhrát. Do třetího mě Monster (trenér Petr Kníže) hecoval, říkal, že jsem voják. Ale já byl úplně v háji,“ vyprávěl Holeček. Nakonec vítěz této bitvy. V poslední tříminutovce to byl on, kdo zcela vyčerpaný dokázal doručit dva takedowny. A v nich tlačit. Sem tam i trefovat. A slavit. Byť trošku rozpačitě, protože duel ukončil klaksonem jeden z jeho kamarádů z hlediště o zhruba 25 vteřin dříve.

„On mi předával šek Karlos Vémola? Fakt? On tam byl? Já to fakt nevím, nepamatuji si. Vážně, vůbec,“ kroutil hlavou Holeček, který si nedokázal vzpomenout ani to, co vyprávěl svému soupeři krátce po duelu ještě před vyhlášením výsledku. „Jsme v pohodě, opravdu,“ přidal.

A když byla řeč o Vémolovi. Ten krátce před finálovými boji reality show pronesl: „Královka je skvělé místo na bojové sporty. Jsem rád, že tu dneska jsme a můžeme vidět tolik skvělých zápasů. Myslím, že si IAF a tento galavečer zaslouží daleko větší pozornost než jiná akce, která tu byla před týdnem (Clash of the Stars). Snad to lidi jednou pochopí,“ vysypal ze sebe do mikrofonu, než se vrátil ke svému stolu s přáteli a manželkou Lelou.


Zlaté rukavice a 250 tisíc korun za triumf mezi ženami v IAF Reality show si vysloužila favorizovaná Natálie Trikalová. Ta celých devět minut dokázala v postoji školit výrazně méně zkušenou, leč nesmírně bojovnou Terezii Garbaczewskou. V závěru zástupkyni MMA Brothers Gymu sice došly síly, zvrat jako její kamarádka a parťačka Anet Vechtová v semifinále nepřipustila. A mimochodem, ta o pár hodin dříve zvítězila ve své kategorii do 59 kg na amatérském juniorském mistrovství světa.

Natalie Trikalova zvitezila na i am fighter 6 Natalie Trikalová

I Am Fighter 6 výsledky


A další výsledky? V hlavním duelu večera za tři a půl minuty mohl slavit favorit David Hošek, který pár desítek metrů od milovaného letenského stadionu doslova zdemoloval zkušeného Martina Horského. „Na zápas Sparty v Plzni jsem se nedíval, nemohl jsem, i když to bylo dost daleko před mým zápasem, tak není dobré se rozptylovat. Ale výsledek jsem si samozřejmě zjistil a určitě mě to do zápasu pozitivně naladilo,“ přiznal po triumfu.

David Hosek porazil Martina Horskeho na i am fighter David Hošek

Prvním gratulantem vítězného Frederika Komuenha byl mimo klec – světě div se, jeho předchozí soupeř Filip Grznár –, kterého dokázal „Černý panter“ ukončit na galavečeru IAF 5 v Plzni. Jejich duel šel do druhého kola, s Miroslavem Horníkem byl Komuenha hotov už v prvním dějství. A rozhodující bomba, kterou soupeři zlomil nos a posadil na zadek, stála opravdu za to. Ta rána byla možná slyšet až na vltavském nábřeží.


Stejně rychle se popasovali se soupeři také Michal Reissinger, Jevgenij Orlov a překvapivě – alespoň dle kurzů – Pavel Lamacký. Ten dostál svým slovům z vážení, že má knockoutéra Daniela Novotného připravené zbraně, a v postojářském duelu ukončil bijce z Karlových Varů už v úvodním dějství. Také „Maximus“ odešel ze zápasu se zlomeným nosem.

Parádní bitvu pak předvedli v odvetě po více než sedmi letech Vladimír Říha a Tomáš Drábik. Dva velezkušení bijci nabídli fanouškům špičkové podívané dle pravidel K-1 v malých rukavicích, kterou na body opanoval prvně jmenovaný. „Trilogie? Už jsem to říkal, že za mě nedává moc smysl. Ale Tomáš mi vyšel odvetou vstříc a pokud by teď on stál o další duel, určitě bych mu jeho gesto oplatil,“ řekl po triumfu sportovně český „Rocky“.

A ještě jedna zmínka na závěr. Šestnáctiletý Arťom Rata přijal duel v K-1 proti daleko zkušenějšímu a také staršímu Davidu Zoulovi teprve v pondělí. A poté svedl s favoritem a jedním z kapitánů IAF Reality show úchvatnou podívanou.

„Je neskutečně tvrdý, věděl jsem, že ho nesundám, tak jsem se snažil hlavně bodovat. Petr Beran? Už mě nezajímá, pokud se vrátí a udělá nějaký zajímavý výsledek, tak dobře, ale jinak už ne,“ ocenil vítěz svého protivníka, který na poslední chvíli nahradil původně plánovaného lídra druhého týmu reality show.

Další články