Sleduj nás

Hrozí Furymu odebrání titulu? Šéf federace WBC se vyjádřil!

Hrozí Furymu odebrání titulu? Šéf federace WBC se vyjádřil!

Hvězdný boxer Tyson Fury nezažívá zrovna příjemné chvilky. Jen byl jmenován novým šampionem těžké váhy WBC a hned mu po zádech začaly šlapat stíny jeho temné minulosti. Jeden takový stín nese jméno Martin Carefoot a ten údajně před pěti lety prodal britskému velikánovi nekastrovaného divočáka, po jehož snězení měl Fury potíže s antidopingovou kontrolou (celý příběh ZDE).

Gypsy King byl ve výsledku pozitivně testován na anabolické steroidy (nandrolon). Tento případ byl už tehdy dlouhé měsíce zkoumán, ale vesměs k žádnému závěru nedošlo. Až najednou po dvouleté odmlce (v roce 2017) uvalila UKAD na Furyho dvouletý zákaz činnosti, jenž se ovšem vztahoval zpětně k datu 2 roky starému. Takže v samotném závěru britský šampion žádný trest nedostal.

Co je pro otevření případu vitální, to je tvrzení zmíněného farmáře Martina Carefoota. Ten před pěti lety veřejně přiznal (což je evidováno i ve spisech), že Furyho rodině dodal divočáka. Po pěti letech ale najednou vzal svou výpověď zpět a odhalil, že dostal zaplaceno, aby přiznal něco, co vůbec není pravda. Ve skutečnosti prý nikdy žádného divočáka neměl.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Protože se případ znovu otevřel, začala jednat i federace WBC, kde je Fury nyní šampionem těžké váhy.


„Co se mého osobního názoru týče, tak rozhodně budu více věřit Tysonovi Furymu. Tento farmář, Martin Carefoot, již jednou do úředních spisů přiznal lež, proč by to tedy neudělal znovu? Podle mého by měl jít před soud ten farmář, protože nyní úmyslně prozradil, že před pěti lety podal křivou výpověď, za kterou dostal zaplaceno,“ sdělil Mauricio Sulivan, šéf organizace WBC.

„Cokoliv, co se před pěti lety stalo, nezahrnovalo pás WBC. Pokud vím, tak Tyson bojoval s Klitschkem o ostatní tituly. Tento problém jde tedy mimo nás a Tyson i nadále zůstává našim šampionem,“ uzavřel Suliman.

Bude Tyson Fury vinen? Prozatím to vůbec nevypadá, ale kdyby se přeci jen během přezkoumávání případu našly nějaké nevyvratitelné důkazy, mohl by Gypsy King dostat až osmiletou stopku. Další nejistotou je, jak by to bylo s tituly WBA, WBO, IBF a IBO, které kdysi sebral Wladimiru Klitschkovi.  Další články