Sleduj nás

Hotové peklo! Jiří Procházka se vážně zranil a vzdal se titulu. Mimo hru má být rok

Hotové peklo! Jiří Procházka se vážně zranil a vzdal se titulu. Mimo hru má být rok
Nejhorší možná zpráva, jaká se k nám mohla vůbec dostat. Jiří Procházka si poranil rameno a v důsledku vážnosti zranění se vzdal mistrovského titulu, aby nebrzdil divizi.

Ještě před pár hodinami se zdálo být vše ok, ovšem potom znenadání ze zámoří přišla informace, že novým hlavním zápasem turnaje UFC 282 (10. prosince v Las Vegas) bude Blachowicz vs. Ankalaev. Tedy dvojice, která měla původně sloužit jako předzápas.

Další drsné novinky poodkryl veřejnosti sám prezident Dana White. „Jiří se zranil. Je to nejhorší zranění, jaké kdy doktoři v UFC viděli. Je to skutečně hrozné! Vyžádá si to operaci a dlouhou rekonvalescenci,“ sdělil ve stručnosti americkým mediím.


„Prozatím to vypadá, že si zranění vyžádá roční pauzu,“ doplnil Whitea renomovaný novinář Brett Okamoto. „Podle UFC se Jirka sám rozhodl, že se z respektu k ostatním bojovníkům v divizi vzdává titulu šampiona…,“ podotýkal.

Detaily ohledně Procházkova zranění budou zveřejněny v následujících hodinách. Podle ESPN se to týká ramena, od čehož si logicky můžeme odvodit, že patrně půjde o zpřetrhané vazy.


Jiří Procházka je nejúspěšnějším českým bojovníkem. Roční pauza je nepříjemná jak z hlediska vypadnutí z tempa, tak i z hlediska budování vlastního odkazu. Doposud si český samuraj na konto v UFC připsal tři výhry, všechny před limitem. Nyní nedokážeme říct, kdy ho uvidíme v kleci znova.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články