Sleduj nás

Holloway se návratu do lehké váhy ještě nebrání, lákají ho souboje s dvěma těžkými soupeři

Holloway se návratu do lehké váhy ještě nebrání, lákají ho souboje s dvěma těžkými soupeři

Sotva jej čeká obhajoba pásu v pérové váze, následně by se však opět rád vydal o stupínek výš, kde by se chtěl utkat s těmi největšími hvězdami.

Max Holloway, jenž se v UFC pyšnil nejdelší vítěznou šňůrou, kterou mu utnul až současný prozatímní šampion lehké váhy Dustin Poirier, se na UFC 240 (27. července) znovu postaví do klece, aby se pokusil obhájit své panství ve váze pérové. Právě zde na něj čeká Frankie Edgar, jehož volání po titulové šanci bylo konečně vyslyšeno, a tak by ho nerad promarnil.


Max „Blessed“ Holloway je pro tuto bitvu papírovým favoritem. Ve své hmotnostní kategorii prakticky nemá konkurenci, ovšem držet se stále stejného jídelního lístku už ho nebaví. Rád by svou porci navýšil a utkal se s borci, jako jsou Khabib Nurmagomedov, Tony Ferguson či do třetice i sám Dustin Poirier.

„Často poslouchám volání fanoušků a ti ze všeho nejvíce přejí vidět zápas s Khabibem. Stejně tak odveta s Conorem McGregorem je pro mě velice lákavá. Pokud by to vyšlo, bylo by to zajímavé. Bojovat ve váze do 70 kilo pro mě není zase až tak obtížné,“ předkládal Holloway, jenž krátce po UFC 236 přiznal, že je tu i šance, že by se v budoucnu utkal s Poirierem potřetí. Bojovat dokonce mohl i s Fergusonem, jenže tuhle možnost zahodil Tony pod stůl. Bylo to zrovna v době, kdy se léčil ze svých psychických potíží.


„Takže abych to shrnul, v lehké váze na mě čeká ještě spousta zajímavých fightů. Teď bych se však rád soustředil na svou obhajobu. Říkal jsem, že v létě budu obhajovat ve své kategorii, což také dodržím,“ doplnil Holloway, jenž si budoucnost nechává otevřenou mnohým překvapením. 


Další články