Sleduj nás

Holloway na adresu Ortegy: Je vidět, že je odhodlaný, ale jestli mě chce sesadit z trůnu, bude muset ukázat něco víc

Holloway na adresu Ortegy: Je vidět, že je odhodlaný, ale jestli mě chce sesadit z trůnu, bude muset ukázat něco víc

Zápas roku má mnoho podob. Pro někoho je to bitva Khabiba Nurmagomedova s Conorem McGregorem, pro jiné je to souboj těžkých vah v boxu Tysona Furyho a Deontaye Wildera a pro třetí je to dámský duel v MMA mezi Cris Cyborg a Amandou Nunez.

Jak vidno, program je opravdu nabitý a teď k nám to přibyl i další superfight, jenž si v rámci značky UFC pod sebou připíše současný šampion pérové váhy Max Holloway, jenž bude hájit svůj pás proti doposud neporaženému Brianu Ortegovi.

Brian „T-City“ Ortega je připraven na další duel


A duely, jenž se nesou na podobě divoké vlně, jsou pro diváky ty nejzajímavější. Max Holloway (19-3) vstoupí 8. prosince opět jednou do útrob oktagonu, kde na něj čeká možná nejtěžší zkouška v jeho životě. Kalifornský rodák Brian „T-City“ Ortega (14-0) je totiž naprostým mistrem v boji na zemi, kde již donutil vzdát se nejednoho zvučného soupeře.  

„Blessed“, jak se Hollowayovi ve světě bojových umění přezdívá, v roce 2018 ještě nezápasil, a tak se na horkou půdu UFC vrací po roční pauze. Jeho poslední bitva se konala 2. prosince roku 2017, když v opakovaném duelu přemohl Joseho Alda. 


„Zápas roku, jinak bych to nenazval,“ nechal se hned na úvod slyšet Max. „Ten souboj bude mít opravdu všechno. Emoce, kvalitu, zkušenosti, odhodlání… už tomu chybí jen ohňostroj,“ smál se. 

Pak ovšem opět vážně. „Ortega je mladý a hladový člověk, co mě chce připravit o žezlo vládce a sesadit mě z trůnu. Nicméně já jsem tu abych bojoval, nic nedám zadarmo,“ uvádí. 

„Každý mě varuje před tím, jaký je Brian zvíře. Pravda ale je, že podobné řeči jsem slyšel už několikrát v minulosti a vždy jsem si našel způsob, jak si poradit. Chce-li proti mně uspět, bude muset přijít s něčím novým,“ vysvětluje. 


Bitva je na programu 8. prosince, ovšem už teď se jí nemůže dočkat. „Je to tak, to napětí je natolik vysoké, že bych byl schopný klidně bojovat už zítra. Jestli je Oretga opravdu takové zvíře, už se nemůžu dočkat, až se s ním zavřu v kleci a on mi ukáže, co všechno umí,“ dodává. 


Další články