Sleduj nás

Hill není špatný zápasník, pouze doplatil na neaktivitu, myslí si Cormier

Hill není špatný zápasník, pouze doplatil na neaktivitu, myslí si CormierFoto: UFC

Celý svět je v údivu, jak bezzubý výkon Jamahal Hill v souboji s Alexem Pereirou předvedl. Dle velezkušeného Cormiera ale za to až tak moc nemohl.

Ještě před turnajem UFC 300 Daniel Cormier vůbec nešetřil chválou, kterou vyslal na adresu brazilského šampiona Alexe Pereiry. Doslova řekl, že to je momentálně nejlepší zápasník divize polotěžké váhy, kterého dokáže přemoct jenom jeden člověk – Magomed Ankalaev. Tím si nepřímo tipnul, že Pereira ve své vůbec první titulové obhajobě přemůže Jamahala Hilla, což se mu také povedlo. A byl to vskutku precizní výkon.

Když bylo po všem, na Hilla se valila kritika, že měl před zápasem silné řeči, kterým vůbec nebyl schopen dostát v kleci. Fandil si, jak s Alexem bude moct zápasit v postoji, ale nakonec vypadal opravdu hodně nejistě, takže dostal KO už po minutě boje. A v tento moment si o slovo opět řekl Daniel Cormier, který tu kritiku adresovanou Hillovi musel trochu mírnit. Údajně si to zase až nezaslouží.


„Jamahal sice vedl před zápasem silné řeči, ale musíme si přiznat, že taková je prostě už jeho povaha. Takhle on prodává ty zápasy a já mu to nemám za zlé. Samozřejmě, Alex je, co se postoje týče, lepším bojovníkem, ale zase si nemyslím, že by mezi ním a Jamahalem byla taková propast. Fakt to není špatný fighter, pouze vypadl z tempa, a to se mu stalo osudné,“ všiml si Cormier, který tak poukazoval na Američanovu více než roční absenci v kleci kvůli zranění.

„Pro bojovníka je nejhorší, když vypadne z tempa, když vychladne. Je to stejné v každém sportu, člověku to prostě potom chvíli trvá, než se do toho opět dostane, a bohužel pro Hilla přišel konec dřív, než se stihl rozkoukat. Jinak to není zase až tak špatný bojovník. Viděli jsme, co dokáže. O ty zkušenosti nepřišel, pouze naskočil do rozjetého vlaku a nechytil jeho tempo ještě,“ zanalyzoval Cormier ve svém podcastu.Další články