Sleduj nás

Henry Cejudo: Zasloužím si zápas s Dillashawem

Henry Cejudo: Zasloužím si zápas s Dillashawem
Současný šampion v muší váze to řekl zcela jasně, komu dalšímu by rád čelil. Mladý hrdina, jenž sesadil z trůnu jindy neohroženého Mighty Mouse (Demetriouse Johnsona) se touží ve váhové kategorii posunout výš a vyzvat současnou jedničku T.J. Dillashawa. Tedy dvaatřicetiletého ostříleného borce, který v posledních dvou zápasech srazil Codyho Garbrandta.

„Věřím tomu, že Dillashaw chce zápas se mnou tak moc, jako ho chci já s ním,“ pravil „The Messenger“ novinářům.

„UFC si ten zápas přeje, diváci si ho přeji a my si ho také přejeme, co nám tedy brání v tom, aby se nestal?“ ptá se, přičemž reaguje na spekulace, které v posledních dnech sílí na intenzitě. Patrně se něco kuje a možná to bude ještě letos!


Henry Cejudo (13-2) na UFC 227 (5. srpna, Los Angeles, Staples Center) porazil mocného Johnsona na rozhodnutí dvou ze tří zápasových arbitrů. I když se jednalo o tzv. „split decision“, sám olympijský vítěz ve wrestlingu z roku 2008 si myslí, že to bylo zcela zasloužené.

„Věřím, že ta výhra byla zasloužená. Jestli Demetrious cítí křivdu, může se uzdravit a vyzvat mě, velice rád tu výzvu přijmu,“ říká Cejudo. „Nicméně nebude to dřív než po duelu s Dillashawem,“ upřesňuje.


Pak to ovšem vysvětluje. „Není to tím, že bych se mu (Mighty Mousovi) snažil vyhnout, ale rodí se nám tu skvělá bitva dvou šampionů. Dva chlápci, kteří na sobě více než deset let tvrdě makali, aby mohli být tam, kde jsou teď,“ uvedl rodák z Phoenixu v Arizoně.

„Možná jsem neobhajoval svůj pás desetkrát nebo jedenáctkrát v řadě, ale sakra, komu to vadí? To, co se mi povedlo, se celé dlouhé roky nepovedlo někomu jinému. Zasloužím si nějaké uznání,“ odkazuje na předchozí kritiku.

A podle všeho má teď Demetrious zraněnou nohu, takže stejně ani nemůže bojovat. „Opakovaný zápas s Johnsonem počká. Je to tak, jak jsem prvně řekl. Zasloužím si Dillashawa. Bude to ohromný souboj a už teď se ho nemůžu dočkat,“ hlásí odhodlaně.


„Občas jsem se cítil přehlížený. Lidé mě podceňovali, ovšem já jsem jim dokázal, co je v mých silách, a hodlám to dokazovat i nadále. Další zastávka bantamová váha!“ dodává.


Další články