Sleduj nás

Henry Cejudo přiblížil svá slova o důchodu. Co je pravou příčinou náhlého konce?

Henry Cejudo přiblížil svá slova o důchodu. Co je pravou příčinou náhlého konce?

Henry Cejudo na UFC 249 všechny překvapil svým náhlým rozhodnutím týkajícím se předčasného konce kariéry. Ještě nedávno si maloval velké plány, které mimo jiné zahrnovaly i titul v pérové váze, ale pak znenadání se vším seknul. Proč tedy?

Jakmile se „Triple C“ prodral přes navrátilce Dominicka Cruze, kterého porazil koncem druhého kola na TKO, tak se chopil mikrofonu a bez vážnějšího důvodu se s MMA branží rozloučil. Již spousta lidí v ten moment tušila, že se nejedná o opravdový odchod a že problém může být ukrytý někde jinde. A on zřejmě také byl.

„Opravdu se mi chtělo odejít. Jak jsem už jednou řekl, peníze promluvily,“ uvedl Cejudo, který se dlouhé měsíce předtím dožadoval zvýšení platu. Na svých sociálních sítích v průběhu času dokonce uveřejnil několik videí, kde nabádá Danu Whitea, aby mu zaplatil „heavyweight money“, nebo že půjde zkusit štěstí jinam. Jenže s šéfem UFC to vesměs ani nepohnulo. 

cejudo_UFC249

V každém případě si Cejudo ponechal dveře do UFC zpátky otevřené. „Dana White zná to číslo,“ poukazoval, o jakou částku mu jde. Veřejnosti ji však neprozradil. „Mezitím se tu mohou ostatní zápasníci bantamové váhy pozabíjet mezi sebou. Ať si užijí zábavu. A pokud si stěžují, že si vybírám soupeře, tak ať se podívají na mé resumé,“ popichoval je.


„Mohou na mě plivat, mouhou vše, co se jim jenom zachce. Pravdou ale zůstává, že pokud se bavíme o bojových sportech, tak tu jsem s ohledem na vše, co jsem dokázal, tím největším atletem,“ přisluhoval si Cejudo zásluhy za to, že drží zlatou olympijskou medaili z wrestlingu a že v UFC ovládl nejen divizi muší, ale zároveň i bantamové váhy. A v obou váhových kategoriích dokonce svůj pás obhájil, což se předtím povedlo jenom Danielovi Cormierovi.


Další články