Sleduj nás

Haye: Sám jsem nečekal, že bude Usyk proti Furymu tak dominantní. Odveta není potřeba, král je jen jeden

Haye: Sám jsem nečekal, že bude Usyk proti Furymu tak dominantní. Odveta není potřeba, král je jen jedenFoto: DAZN

Tyson Fury sice aktivoval doložku o odvetě, ale podle legendárního Hayeho to je stejně zbytečná věc.

„Gypsy King“ se válel doma na gauči, když mezitím saúdští šejkové vzali boxerské odvětví útokem. Zápasy, jež dříve nešlo zrealizovat, se díky bezedné peněžence náhle domluvily, a stejně tak začaly zlaťáky cinkat i před Furyho prahem.

Tyson kvůli nim přijal duel nejprve s Francisem Ngannouem, kam se dostavil naprosto nepřipravený a bez formy, a následně i k velkému sjednocujícímu souboji s Oleksandrem Usykem, kde sice už poladil svou fyzickou stránku, ale i tak mu to na výhru nestačilo.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Oba boxeři nicméně před zápasem podepsali smlouvu, jíž je součástí i doložka o odvetě. Tu mohla aktivovat poražená strana kdykoliv do tří týdnů od konce prvního duelu a Tyson Fury tak učinil před pár dny.

Když je nyní jasné, že se na podzim dočkáme druhého pokračování, začínají se opět množit predikce, jak ten zápas asi dopadne a zdali má Fury ještě síly, aby si vzal mistrovské opasky zpět.


Do této analýzy se pustil i bývalý britský šampion David Haye, který dal hned prvními slovy najevo, jak ve Furyho schopnosti vůbec nevěří. Jako by vůči němu měl až nějakou averzi.

„Nacházím se stále v Saúdské Arábii a musím říct, že je tu krásně. Je krásný slunečný den a rád bych se s vámi podělil o tuhle pozitivní energii…,“ spustil Haye ve svém IG streamu.  

„Oleksandr Usyk právě v těžké váze získal všechny možné opasky, které jen získat lze, a já před ním mohu jedině smeknout. Takové srdce, jaké ukázal, taková odvaha, herní plán, strategie, prostě všechno bylo z jeho strany tak dokonalé, že jsem ani já sám předem nepočítal s tím, že takhle s Furym zamete.


Usyk je děsně inteligentní boxer a udělal vše, co slíbil. Nyní ta jeho slova chápu. Tysonovi den před bojem řekl: ‚Neboj se, zítra nebudeš sám.‘ A když boj začal, tak na něj neustále tlačil a pořád tančil v jeho rytmu. Vážně tam Tyson nebyl sám. Ani na jediný okamžik neměl klid, pořád měl Usyka v patách a ten předvedl naprosto špičkový výkon, šampionem je úplně právem.

Spousta lidí říká, že když vám provazy zabrání v pádu na zem, tak se to počítá jako knockdown. Tyson Fury v tom devátém kole tedy schytal tři knockdowny a správně měl být ukončen. Ten zápas neměl přes deváté kolo přejít… ale co na tom záleží, výhra byla i tak přidělena správnému muži.

Závěrem chci jen říct, že si nejsem jistý, jestli bude odveta, o které se teď mluví. Chápu, mají to ve smlouvě, ale podle mě byl Usyk tak dominantní, že to nemá ani cenu. Usyk je nejlepší boxer těžké váhy současnosti, tak to je, tak to zůstane, technikou ho nikdo neporazí. A protože si to nikdo neuvědomuje, nemá cenu, aby do toho ringu s ním ani vstupovali. Jak Fury, tak Joshua, je to zbytečné,“ zněl Hayeho vzkaz.


Další články