Sleduj nás

Hanba v přímém přenosu. Cikány neberem! Tanka a jeho missku vykázali z baru kvůli tomu, že jsou Romové

Hanba v přímém přenosu. Cikány neberem! Tanka a jeho missku vykázali z baru kvůli tomu, že jsou RomovéFOTO: TOP RANK

Ve středu se na Slovensku poprali expremiér Igor Matovič a bývalý ministr vnitra Robert Kaliňák, o den později řeší u našich východních sousedů další ostudu.

Osmadvacetiletého slovenského boxera a olympionika z Tokia 2020 Viliamu Tankóvi a jeho doprovodu odmítli obsloužit v baru New Chicago ve Spišské Nové Vsi. Důvod? Všichni jsou Romové.

„Rasismus v 21. století na Slovensku,“ zní ve videu od Tanka, který v létě podepsal smlouvu s českou profesionální stájí Patron Boxing. „To, co je vidět na video je naprosto nechutné a nepochopitelné. Otevřený rasismus v dnešní společnosti? Absolutně to nechápu a odsuzuji. Plně stojíme za Villiamem, jeho partnerkou i přáteli,“ řekl k videu, které se stalo okamžitě virálním promotér plzeňské formace Patrik Knopp.


Na videu sice chybí začátek rozhovoru, jenže i z toho lze usoudit, že nešlo do Tanka o nic připravovaného. Navíc, jak sám zmiňuje, nesetkal se s podobným chováním poprvé. Pravdou je, že bar měl v té době už otevřeno a že následující hosté byli bez jakýchkoliv poznámek obslouženi.

Právě v západočeské metropoli by měl několikanásobný slovenský reprezentant, bronzový medailista z mistrovství EU a také klasického kontinentálního šampionátu, odboxovat 13. října svůj druhý duel mezi profesionály.


Mimochodem, partnerka Tanka, která byla spolu s ním z prázdného baru vykázána, je úspěšná modelka a finalistka letošního ročníku slovenské Miss Vanessa Gáborová. Pár se letos v února zasnoubil na dovolené v Dubaji.

Oba se hrdě hlásí k romské komunitě, úspěšný boxerský reprezentant a svěřenec neméně úspěšného bývalého rohovníka Tomiho „Kida“ Kovacse nastupuje s romskou vlajkou do svých zápasů na turnajích, Gáborová ji má dokonce vytetovanou na levém předloktí.


Na video se můžete podívat zde.


Další články